DWA PIERWSZE MIEJSCA W VII WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PROZY „PROZATORIUM”

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W VII WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PROZY „PROZATORIUM” – dwa pierwsze miejsca!!!!

Gratulujemy serdecznie naszym uczennicom i nauczycielom P. Joannie i P. Basi 😊

08 grudnia odbył się po raz siódmy Wojewódzki Konkurs Prozy „Prozatorium”. Polegał na interpretacji głosowej wylosowanego fragmentu tekstu, który najpierw trzeba było skrócić tak, by zmieścić się w określonym przez jury czasie. Zadanie pozornie dość łatwe, okazało się wyzwaniem, gdyż wymagało nie tylko umiejętności interpretacyjnych i pięknej dykcji, ale też analizy tekstu

i rozumienia go w taki sposób, by umiejętnie skrócić opowiadanie, nie gubiąc po drodze ani sensu, ani konstrukcji. Tym bardziej cieszymy się, że nasze uczennice poradziły sobie z zadaniem wyśmienicie.

W kategorii klas IV-VI – I miejsce uzyskała Maria Szufnarowska z kl. IVb, zaś w kategorii klas VII-VIII – I miejsce należy do Poli Bigos z kl. VIIIb.

Ogromnie się cieszymy z sukcesów naszych uczniów 🙂

AktualnościDWA PIERWSZE MIEJSCA W VII WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PROZY „PROZATORIUM”