W czwartek 20 października klasy 7a oraz 8b mogły dotknąć historii w wyjątkowy sposób. Uczniowie uczestniczyli w projekcji filmu o działalności Gedanii na terenach Gdańska oraz w „Grze Szyfrów” zorganizowanej przez IPN. Dowiedzieli się jak żyło się w Wolnym Mieście Gdańsku i po co były wówczas Polakom potrzebne szyfry. W showroomie gamingowym zmierzyli się z grami (typu FPP) przygotowanymi specjalnie dla nich, w których mogli wcielić się w oficerów oraz kryptologów z 1920 roku.

Dziękujemy p. Hannie Sheridan za zorganizowanie tego niezwykłego wydarzenia. Gratulujemy prezesowi IPN Karolowi Nawrockiemu za wszystkie działania na polu edukacji historycznej.

AktualnościIPN – Udział w projekcji filmu o działalności Gedanii na terenach Gdańska oraz w „Grze Szyfrów”