Czas na zabawę :)

Praca, nauka, obowiązki w nowych warunkach związanych z przymusową izolacją mogły ostatnio przesłonić oczy nie jednemu z nas… Dlatego czas na ZABAWĘ. W czasie epidemii warto pamiętać jak ważnym obszarem aktywności dla dzieci (i nie tylko;-)) jest zabawa. Tak samo ważna jest zabawa samodzielna, bez udziału dorosłych, jak i ta w towarzystwie rodziców i rodzeństwa, czyli wspólna.

Dobrze jest pamiętać, że zabawa to najważniejsza aktywność, obok jedzenia i spania. Zalecane jest, aby znalazła się w planie dnia każdego dziecka albo i całej rodziny.

W psychologii można znaleźć kilka funkcji jakie pełni zabawa, o to kilka z nich:

Zabawa jest dobrą okazją do nawiązywania relacji i bliskości między wszystkimi członkami rodziny ?

#STACJAWSPARCIECzas na zabawę :)