Zielony dinozaur

Dzieci z grupy „Tygrysków” (4-latki) z przedszkola Lokomotywa w Sopocie zafascynowane światem prehistorycznych zwierząt postanowiły stworzyć swojego własnego dinozaura. Jak sprawić, aby w tygryskowej sali pojawił się diplodok?

To bardzo proste – trzeba wykorzystać śmieci. Tak, tak – nasz dinozaur powstał z materiałów recyclingowych. Tak więc oprócz zabawy plastyczno – twórczej nasz projekt miał również wymiar edukacyjny.

A oto krótka historia, jak to było:
1. Zebraliśmy plastikowe butelki, tekturowe rurki oraz stare gazety.
2. Z butelek PET uformowaliśmy tułów i szyję.
3. Tekturowe rurki posłużyły jako nogi, a całość wypełniliśmy gazetami i wzmocniliśmy taśmą malarską.
4. Właściwy kształt nadała masa papierowa – to była świetna zabawa!
5. Ostatnim etapem było już tylko pomalowanie. Na jaki kolor? Oczywiście zielony! W końcu to diplodok ekologiczny:)

I tak oto do naszego przedszkola dołączył nowy przedszkolak ”diplodok tygryskowy”!

vsw_pmvw_video_source:
vsw_pmvw_video_id: