Aktualności przedszkole szkoła

Zapraszamy na film: Dwie Korony. Pokaz specjalny 21.10. g. 17.45

Myśląc o św. o. Maksymilianie Kolbe najczęściej wspominamy jego męczeńską śmierć latem 1941 r. w KL Auschwitz, gdzie oddał życie za współwięźnia Franciszka Gajowniczka. Czy jednak wiemy, że Święty był również zapalonym konstruktorem, apostołem Japonii, który nie znając języka wybrał się na Daleki Wschód, a także budowniczym największego klasztoru ówczesnego świata, czyli Niepokalanowa. Wizjoner, który przekraczał granice ludzkich ograniczeń. Jego odwaga, wiara i przekonanie o potrzebie wielkiej misji czyniły go niezwykłym i wyjątkowym.

Te i wiele innych fascynujących, szerzej nieznanych faktów z biografii świętego zobaczymy w filmie „Dwie Korony” w reżyserii Michała Kondrata z Adamem Woronowiczem w głównej roli Maksymiliana Kolbe.

Razem ze Wspólnotą MaranaTha  – ZAPRASZAMY PAŃSTWA NA POKAZ SPECJALNY!

Kiedy: sobota 21 października 2017 o godz. 17.45 w kinie Helios w Centrum Alfa na
Przymorzu.
Na hasło –  Marana Tha –  bilet tylko 12 zł

Oficjalny zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=7KWEY8Q7F38

Ciekawe jest też to, że w japońskiej miejscowości Nagasaki Kolbe traktowany absolutnie wyjątkowo. W domu, w którym zakonnik mieszkał, znajduje się muzeum, ołtarz, oraz do dziś wydawany jest po japońsku „Rycerz Niepokalanej” w 10 tysiącach egzemplarzy! Okazuje się, że „dziecko” Kolbego, czyli pismo, które założył w 1917 roku, żyje w miejscu, do którego pragnął dotrzeć z chrześcijaństwem przesłaniem.

W październiku, wypada akurat 100-lecie Rycerstwa Niepokalanej, które powstało z inicjatywy Maksymiliana Kolbe.

W warstwie fabularnej filmu występują znakomici polscy aktorzy: Adam Woronowicz (ojciec Maksymilian Mari Kolbe), Cezary Pazura (brat Zeno), Maciej Musiał (zakonnik), Antoni Pawlicki (oficer Gestapo), Paweł Deląg (ks. Włodzimierz Jakowski), Artur Barciś (Ksiądz kanclerz), Dominika Figurska (matka o. Maksymiliana), Sławomir Orzechowski (ojciec gwardian), Marcin Kwaśny (lekarz), Tadeusz Chudecki(Biskup), Mateusz Pawłowski (mały Maksymilian), Arkadiusz Janiczek (brat Stanisław).

Do zobaczenia