Wykład: Bezpieczeństwo-Miłość – Przynależność… czyli o tym, czego szukamy w naszym smartfonie?

Razem z Fundacją Dbam o mój zasięg – zapraszamy na bardzo ciekawy wykład – oparty na badaniach – Bezpieczeństwo – Miłość – Przynależność… czyli o tym, czego szukamy w naszym smartfonie?

fonoholizm

Skąd taki temat? Właśnie zakończył się dwuletni proces badań dotyczących problemu FONOHOLIZMU, czyli nałogowego i nawykowego korzystania z telefonów komórkowych przez młodzież w Polsce. W ciągu ostatnich 24 miesięcy spytaliśmy o opinię 22.086 uczniów oraz 3.471 nauczycieli uczących się i pracujących w 740 szkołach w Polsce, odcięliśmy ponad 100 młodych osób na 72 godziny od cyfrowych narzędzi komunikacji z innymi, rozmawialiśmy z rodzicami na temat ważności mediów cyfrowych w codziennym funkcjonowaniu rodziny. Podczas wykładu – poznamy spostrzeżenia i wnioski badaczy.

Dowiemy się więc m.in.:

• dlaczego my i nasze dzieci korzystamy z urządzeń mobilnych
  • po czym poznać fonoholika i jakie są skutki “przyklejenia” do smartfona?
  • w jaki sposób regulować nawykowe sięganie po telefon
  • jak uchronić dziecko od uzależnień
  • dlaczego tak ważne w świecie cyfrowym są bezpośrednie relacje dzieci z ich rodzicami, ucznia z nauczycielem, relacje pomiędzy małżonkami

Prowadzący: dr Maciej Dębski – dr socjologii, adiunkt Instytutu Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego, specjalista w zakresie problemów społecznych, autor i współautor wielu publikacji i raportów z zakresu socjologii problemów społecznych, ekspert Najwyższej Izby Kontroli, Rzecznika Praw Obywatelskich. Fundator i Prezes Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG. Pomysłodawca ogólnopolskich badań z zakresu fonoholizmu i problemu cyberprzemocy zrealizowanych wśród 22.000 uczniów oraz 4.000 nauczycieli. W roku 2016 wdrożył pierwszy w Europie eksperyment społeczny odcięcia 100 osób na 72 godziny od wszelkich urządzeń elektronicznych (telefonów komórkowych, tabletów, internetu, gier on-line playstation, telewizji), który zakończył się sukcesem badawczym.

WSTĘP WOLNY – OBOWIĄZUJĄ ZGŁOSZENIA

Proponujemy 2 miejsca i 2 terminy:

Gdynia – 25 października – GODZ. 17 – 19.00 – Centrum Konferencyjne PPNT (Pomorski Park Naukowo-Technologiczny) Gdynia Budynek III Sala C

Gdańsk – 28 października – GODZ. 16.30 – 19.00 – Olivia Business Centre – Olivia Tower Olivia Sky Club – 12 piętro

ZAPISY

Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Nr telefonu (wymagane)

Miejsce szkolenia - Gdynia czy Gdańsk (wymagane)

Źródło informacji o wydarzeniu

W celu przygotowywania odpowiedniej oferty szkoleń i wykładów proszę wpisać rocznik swoich dzieci? - rocznik

Wysyłając zgłoszenie wyraża Pani/Pan zgodę na przesyłanie informacji o innych wydarzeniach organizowanych przez TE Lokomotywa.

UWAGA –  na miejscu będą do zakupienia bardzo ciekawe materiały szkoleniowe w cenie 20 zł

Do zobaczenia!