Aktualności szkoła

CODE-E Code to Create – nasza Szkoła po raz drugi w tym roku w programie ERASMUS+

Z radością informujemy, że Nasza Szkoła, rozpoczęła projekt CODE-E Code to Create. Od 1 października 2017r. do 30 listopada 2019r. wspólnie ze szkołami z Turcji, Włoch i Bułgarii, w ramach elitarnego programu Erasmus+, będziemy aktywnie działać na polu nauki kodowania, twórczości i dialogu kulturowego.

Przedstawiciele naszej kadry od 2 grudnia 2017 r. będą szczegółowo planować zakres działań w ramach programu wspólnie z partnerami projektu podczas zjazdu koordynatorów w Stambule.

CODE-E – ma na celu upowszechnienie i podniesienie umiejętności kodowania, włączenie kodowania do programów nauczania, jak również wypracowanie większej świadomości jego powszechności i potrzeby kształcenia myślenia algorytmicznego.

Chcemy uczynić kodowanie środkiem do wypracowywania umiejętności współdziałania i pracy zespołowej. Chcemy budować świadomość, że umiejętność kodowania daje możliwości współdzielenia produktów cyfrowych, rozszerzania ich zastosowania a także dostosowywania do bieżących potrzeb. Chcemy, aby uczniowie mieli możliwość nauki kodowania poprzez zabawę, eksperymentowanie oraz tworzenie.

Po zakończeniu projektu pozostaną także z nami doświadczenia, nowe umiejętności uczniów i nauczycieli, a także programy nauczania i rozwijania wiedzy i umiejętności związanych z programowaniem, myśleniem krytycznym, logicznym i algorytmicznym oraz niezapomniane doświadczenia związane z dialogiem kultur w ramach spotkań z naszymi partnerami.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem wyboru uczniów do projektu i na mobilności:
CODE-E Regulamin wyboru uczniów do projektu
CODE-E Regulamin wyboru uczniów na mobilności

Podstawowe informacje na temat projektu

Tytuł projektu: „CODE-E Creation of Digital Environments for Education”
Numer projektu: 2017-1-TR01-KA219-045886_5
Program: Erasmus+
Sektor: Edukacja szkolna
Akcja kluczowa: Akcja 2 Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk
Rodzaj projektu: Partnerstwa strategiczne wspierające wymianę dobrych praktyk
Typ partnerstw strategicznych: Współpraca szkół
Organizacje partnerskie:  Sarıyer Ortaokulu (İstanbul, Turkey), Sümbül Anadolu Lisesi (Hakkari, Turkey), IC Bregante Volta (Monopoli, Italy), Osnovno uchilishte „Nikola Parapunov” (Bulgaria),  Niepubliczna Szkoła Podstawowa Lokomotywa (Sopot, Poland).
Kwota dofinansowania: 16 720,00 euro
Beneficjenci: min 10 nauczycieli oraz 35 uczniów klas IV-VII Szkoły podstawowej Lokomotywa w Sopocie
Czas trwania: 01.10.2017-30.11.2019