Seksualność zagrożona – konferencja

24 lutego odbyła się kolejna konferencja Lokomotywy dla rodziców. Tym razem temat dotyczył bardzo delikatnej sfery: seksualność zagrożona, czyli jak wychowywać dzieci do miłości. Prowadzącym był Jacek Pulikowski, szczęśliwy mąż i ojciec trojga dzieci,  autor wielu publikacji na tematy rodzinne, wykładowca na Politechnice Poznańskiej, od wielu lat wraz z żoną zaangażowany w działalność Duszpasterstwa Rodzin i pracę w poradni rodzinnej, prowadzi również wykłady w Studium Rodziny przy Wydziale Teologii UAM w Poznaniu. Wg Jacka Pulikowskiego najważniejsza jest tutaj relacja rodziców dziecka oraz ich przykład, jaki pokazują dzieciom. Szczególnie dużą uwagę przywiązuje do wzorca ojca, niestety bardzo często niedoceniany w ogólnie przyjętym wizerunku współczesnego mężczyzny. Największe zagrożenie prowadzący widzi w mediach i sposobie, w jaki mówi się w nich o seksualności. Na spotkaniu pojawiło się ponad 150 os.

vsw_pmvw_video_source:
vsw_pmvw_video_id: