Uczniowski Klub Sportowy

SEKCJA PŁYWACKA

UKS LOKOMOTYWA to sekcja pływacka która posiada licencję Polskiego Związku Pływackiego od roku 2015. W roku szkolnym 2015/2016 nasz klub reprezentuje 9 zawodników, w przyszłym sezonie pływackim planujemy powiększyć sekcję do 25 osób. Mimo tak krótkiego czasu funkcjonowania możemy pochwalić się sporymi sukcesami. Nasi zawodnicy biorą udział w zawodach klasy powiatowej, wojewódzkiej, ogólnopolskiej oraz międzynarodowej. Klub prowadzą doświadczeni i profesjonalni trenerzy szkoły pływania ALICESWIM, którzy przez indywidualne podejście do każdego zawodnika wykorzystują w 100% każdy trening.

Do naszych największych sukcesów należy przede wszystkim Rekord Polski w kategorii 11-lat na dystansie 50m stylem klasycznym !!! Mamy więc swoje „Złotko”.

Poszczególne wyniki prosimy śledzić w zakładce – SUKCESY

SEKCJA NARCIARSKA

Zajęcia kierowane są dla dzieci w wieku 7 – 13 lat, które jeżdżą samodzielnie na nartach. Celem UKS jest rozwijanie ich techniki jazdy oraz kondycji fizycznej. Treningi składają się z dwóch części. Pierwsza, to trening ogólnorozwojowy w formie zabawy lub trening specjalistyczny mający na celu ćwiczenie umiejętności przydatnych podczas jazdy na nartach, np. utrzymanie równowagi, refleks, koordynacja. Podczas drugiej części uczestnicy ćwiczą pod okiem instruktora na sztucznym stoku narciarskim typu endless indoor ski slope. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów Szkoły Narciarstwa i Snowboardu Paul Ski działającej na stokach naturalnych  w Przywidzu i Paczoskowie. Głównym trenerem UKS jest Marta Parafiniuk – trener narciarstwa alpejskiego II klasy i instruktor narciarstwa PZN. Od 2005 r. zatrudniona w Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej, gdzie prowadzi treningi ukierunkowane i specjalistyczne z zawodnikami sekcji narciarskiej, przygotowując ich do startów w Akademickich Mistrzostwach Polski.

SEKCJA SZACHOWA

Zajęcia szachowe dla klas I-III są obowiązkowe i nieodpłatne. Starsi uczniowie mogą rozwijać swoje umiejętności w sekcji szachowej. Nauka gry w szachy sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka – kształci pamięć, umiejętność abstrakcyjnego i logicznego myślenia, rozwija wyobraźnię przestrzenną. Dlatego też wpływa na rozwój intelektu, zwiększa aktywność umysłową, rozbudza twórcze zdolności.
Zajęcia z „szachów” zawierają wiele elementów wychowawczych. Uczą odwagi i odpowiedzialności za własne decyzje, cierpliwości, wytrwałości i panowania nad sobą. Szachy uczą pokory gdyż, że nie wszystkie decyzje są słuszne. Efekty gry widać już we wczesnej edukacji dziecka. Objawia się to umiejętnością koncentracji nad zagadnieniem, łatwością zapamiętania szczegółów czy szybkością w dotarciu do prawidłowego rozwiązania problemu. Szachy to nie tylko wyrafinowana rozrywka intelektualna, ale także ogromna inwestycja w umysły naszych dzieci.