Placówka

Edukacja szkolna w LOKOMOTYWIE odbywa się w Sopocie (81-859), na ul. Jana z Kolna 35. Jesteśmy Szkołą kameralną, której celem stworzenie jest optymalnych warunków do rozwoju i wychowania, indywidualnego podejścia oraz zapewnienia bezpieczeństwa.

Staramy się tak aranżować wnętrze Szkoły, by było ono przyjazne uczniom, ich aktywności, talentów i rozwijanych relacji. Wygodne kanapy mają umilić czas podczas przerw, choć są też przestrzenią do lekcji w terenie. Każde dziecko ma swoją szafkę, zarówno na korytarzu, jak i klasie. Do dyspozycji mamy 3 poziomy. Poziom zero: klasy 0, 1 i 2. Poziom 1: klasy 3-6. Poziom 2: klasy 7 i 8. Szkoła przygotowana jest pod względem przepisów sanitarnych i straży pożarnej.

Każda klasa wyposażona jest w tablicę multimedialną, atrakcyjne materiały i pomoce dydaktyczne.

Posiadamy też salę komputerową i dwie sale gimnastyczne.

Mała sala wykorzystywana jest na zajęcia z tańców, rytmiki oraz podczas przerw. Jest ona wyposażona w rożnego rodzaju kształtki, z których dzieci budują prawdziwe cuda:-)

Tzw. duża sala gimnastyczna jest w pełni wykorzystywana nie tylko na zajęcia z wf, ale i np. angielskiego;-)

Nasza sala gimnastyczna w ruchu – sami zobaczcie: film: https://www.facebook.com/Lokomotywa/videos/vb.166350773385429/1246790938674735/?type=2&theater

Obok znajduje się wielofunkcyjny plac zabaw i nowe, tartanowe boisko.

Dy dyspozycji uczniów jest także szkolna stołówka.