Święto Niepodległości

Już niedługo Święto Niepodległości i tradycyjnie Lokomotywa będzie aktywne uczestniczyć w radosnych obchodach. To wspaniała okazja do wyrażenia swojego patriotyzmu, dumy z tradycji i historii. Zapraszamy całe rodziny najpierw do Gdańska na Paradę Niepodległości, którą przejedziemy kolorową lokomotywą. Startujemy o godz. 10:30 z Targu Rybnego, zbiórka i dekoracja naszego pojazdu o godz. 09:30. Barwy narodowe i przebrania odwołujące się do polskich tradycji bardzo mile widziane!

Z kolei po południu o godz. 16:30 zapraszamy na naszą „autorską” akcję – Światełka dla Polski, którą przygotowujemy wraz ze Stowarzyszeniem Przyjazny Sopot. Zaczniemy koncertem piosenek patriotycznych w wykonaniu chóru Continuo oraz dzieci z sopockich szkół i przedszkoli. W trakcie śpiewania będziemy sprzedawać białe i czerwone lampiony i zachęcać dzieci do napisania życzeń dla Polski. Będzie to zbiórka publiczna, z której fundusze zostaną przekazane na zakup pomocy szkolnych dla dzieci z polskich rodzin na Białorusi. O godz. 17:30 przeniesiemy się na plażę w okolice Zatoki Sztuki, skąd wyślemy do nieba 500 zapalonych lampionów z intencjami za ojczyznę.

Zapraszamy całe rodziny, dzieci, dziadków, ciocie i wujków – zabierzcie ze sobą przyjaciół i znajomych i razem rozpalmy niebo!

vsw_pmvw_video_source:
vsw_pmvw_video_id: