fbpx

Aktualności

V wakacyjny spływ kajakowy Lokomotywy

Zgodnie z tradycją, w ostatni weekend sierpnia uczniowie i przedszkolaki z Lokomotywy wraz z rodzicami spotkali się na spływie kajakowym. Tegoroczna impreza odbyła się w tym samym miejscu, co w zeszłym roku, w ośrodku Piła Młyn położonym w okolicach Brdy w Borach Tucholskich.

Pogoda jak zwykle dopisała uczestnikom, co było szczególnie istotne w sobotę 30 sierpnia, kiedy to odbywał się wielogodzinny spływ.  Na starcie  pojawiło się ponad 48 załóg, co wziąwszy pod uwagę, że cześć jednostek stanowiły 4-osobowe Canoe, oznacza, że w imprezie uczestniczyło ponad 130 osób. Lokomotywa nabiera rozpędu, a wraz z nią liczniejsze stają się organizowane wydarzenia i imprezy.

Trasa tegorocznego spływu liczyła blisko 24 kilometry, pokonane jednego dnia. To robi wrażenie, zwłaszcza, ze trasa nie należała do najłatwiejszych: sporo powalonych drzew, zarwanych mostków, wąskich gardeł, etc. W niektórych miejscach przeprawa była na tyle trudna, że część załóg decydowała się na tzw. „przenoskę”. Było to o tyle zaskakujące, że w ubiegłym roku płynęliśmy dokładnie tą samą trasą, a jednak warunki wyglądały zupełnie inaczej. Przyroda żyje w tym miejscu własnym rytmem… Tradycyjnie już kilku uczestników zaliczyło efektowne przewrotki, co w kilku przypadkach skutkowało nie tylko przymusową kąpielą, ale także zamoczeniem bagażu…

Po kilku godzinach wiosłowania dotarliśmy do ośrodka Piła Młyn, w którym także (choć nie za sprawą sił przyrody) zaszły spore zmiany. Pojawiło się profesjonalne boisko do koszykówki i piłki nożnej, a przede wszystkim atrakcyjne parki linowe: dla dzieci oraz dla dorosłych.

Na stołach czekał już na nas pożywny obiad. Tego dnia nawet największe niejadki nie mogły narzekać na brak apetytu…

Wieczorem zaś tradycyjnie zasiedliśmy do wspólnego ogniska, zaś dzieci do późnego wieczora korzystały z atrakcji tego malowniczego miejsca: trampolin, placu zabaw, czy oświetlonych boisk.

Niedzielny poranek przywitał nas słońcem, ale też chłodnym wiatrem. Po śniadaniu zaplanowana była Msza Święta polowa dla chętnych uczestników na terenie ośrodka. Odprawił ją o. Bertold, zaprzyjaźniony z Towarzystwem Edukacyjnym „Lokomotywa” karmelita bosy. Eucharystia sprawowana na otwartej przestrzeni, wśród zieleni i szumu wiatru będzie dla wielu niezapomnianym przeżyciem.

Jeszcze tylko mecz piłki nożnej rodzice kontra dzieci i impreza zbliżała się ku końcowi. W doskonałych nastrojach udaliśmy się do swoich domów, aby przygotowywać się do rozpoczęcia roku szkolnego.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć ze spływu.

więcej zdjęć w galerii ze spływu

 

 

vsw_pmvw_video_source:
YouTube
vsw_pmvw_video_id:
vsw_pmvw_video_width:
vsw_pmvw_video_height:
vsw_pmvw_video_caption:
vsw_pmvw_video_autoplay:
0

Zaloguj

Create an account
Facebook
YouTube
Instagram
Share via
Copy link
Powered by Social Snap