fbpx

Przedszkole

Kadra

Założenia i przyjęte zasady byłyby niczym, gdyby nie kadra. To ona jest kluczem do sukcesu. Nauczycieli w naszym przedszkolu charakteryzuje pasja do zawodu, miłość do dzieci, wysokie kompetencje zawodowe, moralna postawa i świadomość celów wychowawczo-dydaktycznych stawianych w edukacji personalistycznej.

Od nauczycieli oczekujemy obok wysokich kompetencji merytorycznych, pracy nad swoim charakterem oraz własnym rozwojem. Dlatego każdy nauczyciel jest objęty nadzorem pedagogicznym, który ma mu pomóc  w doskonaleniu umiejętności i podnoszeniu kwalifikacji. Nauczyciele uczestniczą w obowiązkowych warsztatach, radach pedagogicznych, konferencjach metodycznych, szkoleniach, wykładach, mają również możliwość odbywania awansu zawodowego pod okiem dyrektora dydaktycznego.

Agata Wilk

kadra_wilkNauczyciel

Jestem nauczycielem ponieważ jest to moje zamiłowanie z czasu dzieciństwa, kiedy w „szkolnej ławce” zasiadały pluszaki. Bycie wychowawcą to dla mnie wspólne odkrywanie świata, poznawanie jego natury w prawdzie, poprzez piękno. To sztuka dostrzegania w nim dobra. Praca nauczyciela to przestrzeń dla rozwoju poprzez bycie z innymi i dla innych. Wykształcenie: licencjat – filologia polska PWSZ Elbląg, magisterka – politlogia UG w Gdańsku, podyplomówka – edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna PWSNS w Gdyni. Moje 2 największe pasje to książki i przyroda. Te pierwsze rozwijają wyobraźnię    i wrażliwość, pozwalają żyć głębiej. Inne dostarczają wiedzy, którą można wykorzystać w pracy. Natura, wysiłek fizyczny, długie rajdy po lesie z przyjaciółmi, wycieczki w górach, zwiedzanie ciekawych miejsc – to mój ulubiony sposób wypoczynku w wolnym czasie.

Aleksandra Wrzosek

kadra_szczesniakNauczyciel Rytmika

Jestem nauczycielem, ponieważ moją pasją jest przekazywanie wiedzy najmłodszym, umuzykalnianie, uwrażliwianie dzieci na muzykę.
Jestem absolwentką Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, kierunek: Rytmika (studia licencjackie) oraz Animacja kultury z arteterapią (studia magisterskie). Dodatkowo ukończyłam kurs oligofrenopedagogiki. Brałam także udział w kursach pianistycznych na terenie Polski, (m.in. Mistrzowski Kurs Pianistyczny w Kołobrzegu oraz Zamościu).
Poza pracą lubię słuchać muzyki (klasyczna, jazz), biegać oraz czytać książki.

Angelika Menczykowska

Nauczyciel

Już jako mała dziewczynka lubiłam siadać w swoim kąciku w pokoju, sadzać swoje misie na dywanie i uczyć ich z książeczki różnych rzeczy. Stworzyłam nawet swój pierwszy dziennik w tamtych latach i tak wypełnianie dziennika zostało mi do dziś. Bycie z dziećmi, patrzenie z jakim zainteresowaniem patrzą na świat, podpowiadanie im gdzie jeszcze powinny spojrzeć, jest jedną z przyjemniejszych rzeczy. Każde dziecko jest dla mnie jak książka, pełne przeróżnych pomysłów, z mnóstwem opowieści…

W podstawówce stałam się harcerką, tam miałam duże pole do popisu moich umiejętności liderskich od bycia zastępową, przez bycie drużynową a teraz jestem członkiem komendy hufca. To ciągły rozwój poprzez służbę, braterstwo i wyzwania. Także wiele cennych rozmów, prób na stopnie pozwoliło mi stać się taką jaką jestem teraz. Lubię być z ludźmi, przeżywać z nimi przygody i przegadywać wiele godzin, podobnie jak z dziećmi.

W międzyczasie ukończyłam w Gdyni Akademię Marynarki Wojennej na kierunku Pedagogika, a następnie Uniwersytet Gdański na kierunku Pedagogika Specjalna. Będąc studentką szukałam i myślałam o różnych drogach mojej kariery zawodowej, przez pewien czas nawet myślałam o doktoracie z nauk pedagogicznych (i skończyłam pierwszy rok!), ale Bóg ułożył moje drogi dokładnie tak żebym znalazła swoje szczęście – znalazłam je w przedszkolu przy dzieciach.

A po pracy lubię spędzić czas przy dobrej książce, w towarzystwie przy grach planszowych. Staram się również zaglądać regularnie na siłownię by i ciało i umysł znalazły chwilę wytchnienia. Uwielbiam też śpiewać – łatwo poznać dni, w których jestem szczęśliwa, bo wtedy śpiewam lub nucę pod nosem ulubione melodie.

Kajetana Żurek

Nauczyciel

Jestem nauczycielem ponieważ nie wyobrażam sobie innej pracy dla siebie- praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji. Cieszę się, że mogę spełniać się w zawodzie, który jest dla mnie powołaniem. Jako nauczyciel ciągle pogłębiam wiedzę, uczę się czegoś od dzieci, ale także mam wpływ na ich wychowanie i kształcenie. To wyzwanie wziąć na siebie odpowiedzialność za kształtowanie człowieka, a ja lubię wyzwania.

Moje wykształcenie:

  • (2006-2009) Licencjat, Uniwersytet Zielonogórski, Kierunek: Filologia romańska.
  • (2009-2011) Magister, Uniwersytet Gdański, Kierunek: Pedagogika szkoły.
  • Studia podyplomowe: Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

Moje pasje: literatura francuska, teatr, jazda na rowerze.

Karolina Grząbkowiak

Nauczyciel

Jestem nauczycielem, ponieważ praca z dziećmi daje mi ogromną i najszczerszą radość a jednocześnie wymaga wiele elastyczności i ciągłej pracy nad sobą, swoim warsztatem. Dzieci potrafią zaskoczyć sposobem rozumienia oraz interpretowania świata, co często nam dorosłym pozwala zmienić perspektywę.

Lubię być świadkiem codziennych zdumień dzieci, tego jak wszystko jest dla nich interesujące i nowe a sprawy często oczywiste stanowią wielkie odkrycia. W swojej pracy staram się stwarzać dzieciom sytuacje, w których  poznawanie rzeczywistości staje się jeszcze ciekawsze i bardziej ekscytujące. Jednocześnie ważne dla mnie jest nawiązanie z każdym dzieckiem indywidualnej relacji.

Ukończyłam studia na kierunku Pedagogika Wczesnej Edukacji z terapią pedagogiczną na UG oraz Pracę Socjalną na UWM.

Kinga Czekała

Nauczyciel

Jestem nauczycielem ponieważ chcę wspólnie z dziećmi odkrywać świat, dzieląc się uśmiechem, wrażliwością i kreatywnością. Chcę wzbudzić w nich chęć poznania, a także pomagać w pokonywaniu trudności, rozwijaniu zainteresowań i zdolności.

Moje wykształcenie:

  • Ukończone studia licencjackie w Pomorskiej Wyższej Szkole Nauk Stosowanych, specjalność: Wczesna Edukacja i Terapia Pedagogiczna,
  • W trakcie – studia magisterskie w Kolegium Jagiellońskim Toruńskiej Szkole Wyższej, specjalność: Pedagogika opiekuńczo – wychowawcza z socjoterapią

Moje pasje: literatura, poezja, bajkopisarstwo, muzyka , teatr, krawiectwo, decoupage, sztuki wizualne.

Marta Rumińska

Nauczyciel

Jestem z Lokomotywą od początku jej istnienia. Przeżyliśmy wspólnie wiele wspaniałych chwil. Patrzyłam jak z każdym rokiem przybywa do nas więcej rodzin, a nasze przedszkole jest coraz piękniejsze, weselsze. Zmianom w Lokomotywie towarzyszyły wielkie zmiany w moim życiu. Pojawił się w nim mały – wielki człowiek i moje pasje poszerzyły swój horyzont o wychowanie syna.

Odkąd pamiętam interesowałam się zagadnieniami pedagogicznymi i psychologicznymi. Moje zainteresowanie potwierdza zdobyte wykształcenie. Ukończyłam Liceum Medyczne Opiekunek Dziecięcych, Studia Pedagogiczne na kierunku Kształcenie Zintegrowane oraz Podyplomowe Studia z zakresu Wychowania Przedszkolnego. Swoje kompetencje zawodowe poszerzam uczestnicząc w licznych kursach oraz konferencjach (jestem fanką KLANZY;) ). Staram się również przekazywać swoją wiedzę prowadząc warsztaty i zajęcia dotyczące nowoczesnych metod pracy z dziećmi.

Zaloguj

Create an account
Facebook
YouTube
Instagram
Copy link
Powered by Social Snap