Przedszkole

Kadra

Założenia i przyjęte zasady byłyby niczym, gdyby nie kadra. To ona jest kluczem do sukcesu. Nauczycieli w naszym przedszkolu charakteryzuje pasja do zawodu, miłość do dzieci, wysokie kompetencje zawodowe, moralna postawa i świadomość celów wychowawczo-dydaktycznych stawianych w edukacji personalistycznej.

Od nauczycieli oczekujemy obok wysokich kompetencji merytorycznych, pracy nad swoim charakterem oraz własnym rozwojem. Dlatego każdy nauczyciel jest objęty nadzorem pedagogicznym, który ma mu pomóc  w doskonaleniu umiejętności i podnoszeniu kwalifikacji. Nauczyciele uczestniczą w obowiązkowych warsztatach, radach pedagogicznych, konferencjach metodycznych, szkoleniach, wykładach, mają również możliwość odbywania awansu zawodowego pod okiem dyrektora dydaktycznego.

Adam Kozubski

kadra_a_kozubskiNauczyciel Wychowanie Fizycznego

Wulkan energii i pomysłów, jak zapalić młodych adeptów sportu do jego aktywnego uprawiania. Konsekwencja i siła argumentów to klucz do sukcesu. Wyniki sportowe w Lokomotywie są tego niekwestionowanym potwierdzeniem.

Specjalizacja trenerska w piłce nożnej sprawia, że co powie „Trener Adaś” to robi się natychmiast:-))

Agata Wilk

kadra_wilkNauczyciel

Jestem nauczycielem ponieważ jest to moje zamiłowanie z czasu dzieciństwa, kiedy w „szkolnej ławce” zasiadały pluszaki. Bycie wychowawcą to dla mnie wspólne odkrywanie świata, poznawanie jego natury w prawdzie, poprzez piękno. To sztuka dostrzegania w nim dobra. Praca nauczyciela to przestrzeń dla rozwoju poprzez bycie z innymi i dla innych. Wykształcenie: licencjat – filologia polska PWSZ Elbląg, magisterka – politlogia UG w Gdańsku, podyplomówka – edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna PWSNS w Gdyni. Moje 2 największe pasje to książki i przyroda. Te pierwsze rozwijają wyobraźnię    i wrażliwość, pozwalają żyć głębiej. Inne dostarczają wiedzy, którą można wykorzystać w pracy. Natura, wysiłek fizyczny, długie rajdy po lesie z przyjaciółmi, wycieczki w górach, zwiedzanie ciekawych miejsc – to mój ulubiony sposób wypoczynku w wolnym czasie.

Aleksandra Szcześniak

kadra_szczesniakNauczyciel Rytmika

Jestem nauczycielem, ponieważ moją pasją jest przekazywanie wiedzy najmłodszym, umuzykalnianie, uwrażliwianie dzieci na muzykę.
Jestem absolwentką Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, kierunek: Rytmika (studia licencjackie) oraz Animacja kultury z arteterapią (studia magisterskie). Dodatkowo ukończyłam kurs oligofrenopedagogiki. Brałam także udział w kursach pianistycznych na terenie Polski, (m.in. Mistrzowski Kurs Pianistyczny w Kołobrzegu oraz Zamościu).
Poza pracą lubię słuchać muzyki (klasyczna, jazz), biegać oraz czytać książki.

Aleksandra Włoch

kadra_a_wlochNauczyciel

Dawno temu w Gminnym Przedszkolu zapatrzona w moje nauczycielki po raz pierwszy zapragnęłam w przyszłości być taka jak one.:) Oczywiście moje plany zawodowe często ulegały zmianie, jednak praca z dziećmi zawsze pozostawała bliska memu sercu. Cenię w niej możliwość ciągłego doskonalenia swojego warsztatu pracy, spontaniczność, codzienną przygodę oraz szczerość, która w tym zawodzie jest cechą niezbędną. Moje pierwsze wyjazdy z dziećmi na obozy kolonijne, zimowiska, praktyki w świetlicach środowiskowych i placówkach pedagogicznych tylko utwierdziły mnie w wyborze kierunku studiów. Była to Pedagogika na KULu. Po ich zakończeniu kontynuowałam dalszą edukację w tym kierunku. Ukończyłam studia podyplomowe z edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, kursy i szkolenia wewnętrzne oraz zewnętrzne m.in. Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA. Lista rzeczy, które lubię jest bardzo długa. Zaczyna się od czekolady (i wszystkiego co jest z nią związane), nie może na niej zabraknąć dobrej książki, muzyki, tańca, a także podróży.

Alicja Knapik

Nauczyciel

Opis wkrótce

Angelika Menczykowska

Nauczyciel

Już jako mała dziewczynka lubiłam siadać w swoim kąciku w pokoju, sadzać swoje misie na dywanie i uczyć ich z książeczki różnych rzeczy. Stworzyłam nawet swój pierwszy dziennik w tamtych latach i tak wypełnianie dziennika zostało mi do dziś. Bycie z dziećmi, patrzenie z jakim zainteresowaniem patrzą na świat, podpowiadanie im gdzie jeszcze powinny spojrzeć, jest jedną z przyjemniejszych rzeczy. Każde dziecko jest dla mnie jak książka, pełne przeróżnych pomysłów, z mnóstwem opowieści…

W podstawówce stałam się harcerką, tam miałam duże pole do popisu moich umiejętności liderskich od bycia zastępową, przez bycie drużynową a teraz jestem członkiem komendy hufca. To ciągły rozwój poprzez służbę, braterstwo i wyzwania. Także wiele cennych rozmów, prób na stopnie pozwoliło mi stać się taką jaką jestem teraz. Lubię być z ludźmi, przeżywać z nimi przygody i przegadywać wiele godzin, podobnie jak z dziećmi.

W międzyczasie ukończyłam w Gdyni Akademię Marynarki Wojennej na kierunku Pedagogika, a następnie Uniwersytet Gdański na kierunku Pedagogika Specjalna. Będąc studentką szukałam i myślałam o różnych drogach mojej kariery zawodowej, przez pewien czas nawet myślałam o doktoracie z nauk pedagogicznych (i skończyłam pierwszy rok!), ale Bóg ułożył moje drogi dokładnie tak żebym znalazła swoje szczęście – znalazłam je w przedszkolu przy dzieciach.

A po pracy lubię spędzić czas przy dobrej książce, w towarzystwie przy grach planszowych. Staram się również zaglądać regularnie na siłownię by i ciało i umysł znalazły chwilę wytchnienia. Uwielbiam też śpiewać – łatwo poznać dni, w których jestem szczęśliwa, bo wtedy śpiewam lub nucę pod nosem ulubione melodie.

Anna Formella

kadra_a_formellaNauczyciel Religia

Jestem nauczycielem ponieważ…. praca z dziećmi sprawia mi ogromną radość. Zadziwiają mnie swoją wrażliwością i szczególną intuicją, gdy chodzi o kwestie wiary. Często zadają mi pytania, które zanoszę na modlitwę. Dużo zawdzięczam tym małym teologom, dzięki nim moja relacja z Bogiem jest pełniejsza.

Moje wykształcenie – kilkuletnia formacja we wspólnocie Sług Ewangelii, rok teologii na Papieskim Uniwersytecie Argentyńskim i certyfikat z „trudnych rozmów ze Stwórcą” – poziom średnio zaawansowany (to żart oczywiście).

Moje pasje… przede wszystkim odkrywanie obecności Boga w drugim człowieku i w sobie, kultura Indii, teatr, gra na gitarze.

Dorota Modzelewska

Nauczyciel

Jestem nauczycielem. Koloruję marzenia”. Wydaje sie, że jeszcze nie tak dawno nie przeszlo by mi przez myślil, że będę nauczycielem. Lecz tak miało być i cieszę sie z tego- nigdy nie żałowałam swojego wyboru. Lubię to, co robię, tę dziecięcą szczerość, radość. Praca z dziećmi to ciagłe wyzwania, każdy dzień jest inny, nieprzewidywalny. Możemy razem go kreować. Dzieci są inspiracją.

Lubię wycieczki rowerowe, taniec, dobry film lub sztukę teatralną. Przyjemność sprawia mi robienie ciast i deserow. A jeszcze większą, jak zostaną zjedzone ze smakiem przez rodzine i przyjaciół na spotkaniach przy grach planszowych.

Skończylam studia liencjackie na kierunku pedagogika przedszkola i wczesnoszkolna w Koszalinie oraz magisterskie pedagogika specjalna na Uniwersytecie Gdańskim. Uczestniczę roznież w licznych szkoleniach i warsztaach alby wzbogacać swoja wiedzę i umiejetności. Przekazać to, co wartościowe dzieciom- zaczynać i kończyć dzień z uśmiechem.

Irena Mroch

kadra_i_mrochNauczyciel

Sport i praca z dziećmi to dwie największe pasje w moim życiu! Obie wymagają wiele czasu i zaangażowania, jednak radość jaką mi dają przewyższa wszystko.
Zaczynając naukę na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu nie myślałam, że w przyszłości będę pracować w przedszkolu. Jednak w czasie tych studiów mając okazje prowadzić różne zajęcia poczułam, że moim prawdziwym powołaniem jest praca z najmłodszymi dziećmi. Tą możliwość dało mi ukończenie studiów podyplomowych na Uniwersytecie Gdańskim na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.
Swoją miłość do sportu staram się zaszczepić u każdego z moich maluchów. Nie trudno więc zgadnąć, że wielką radość daje mi prowadzenie zajęć w naszej sali gimnastycznej oraz na placu zabaw czy na boisku. Praca z dziećmi dostarcza mi niezwykle dużo radości oraz satysfakcji. Staram się aby każdy dzień spędzony w przedszkolu był dla dzieci ciekawą przygodą, a dla mnie nowym wyzwaniem.
Jako nauczyciel staram się nieustannie rozwijać i podnosić swoje kwalifikacje. Dlatego też biorę udział w różnych szkoleniach, konferencjach i kursach które umożliwiają mi przedstawiać dzieciom świat w jeszcze ciekawszy sposób.
W wolnym czasie lubię obejrzeć dobry film, słuchać muzyki a także spotkać się ze znajomymi.

Justyna Kaczyńska

kadra_j_kaczynskaNauczyciel – aktualnie na zwolnieniu lekarskim

Jestem nauczycielem, ponieważ praca z dziećmi daje mi wiele radości i satysfakcji. Praca jako nauczyciel jest zawodem, który wymaga samodoskonalenia się, więc dzięki temu rozwijam się. Wychowywanie i nauczanie dzieci, dzielenie się własnym doświadczeniem oraz uczenie się od innych wzbogaca warsztat mojej pracy. Sprawia, że nie wyobrażam sobie pracy w innym zawodzie. Uważam również, że dzieci bezinteresownie okazują swoją wdzięczność, są spontaniczne w tym co robią. Dlatego też ich energia, uśmiech motywują mnie do działania.
Moje wykształcenie (studia wyższe, podyplomowe, ważne certyfikaty). Nauczyciel wychowania przedszkolnego, Oligofrenopedagog, Animator czasu wolnego.
Moje pasje podróże i taniec.

Kajetana Żurek

Nauczyciel

Jestem nauczycielem ponieważ nie wyobrażam sobie innej pracy dla siebie- praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji. Cieszę się, że mogę spełniać się w zawodzie, który jest dla mnie powołaniem. Jako nauczyciel ciągle pogłębiam wiedzę, uczę się czegoś od dzieci, ale także mam wpływ na ich wychowanie i kształcenie. To wyzwanie wziąć na siebie odpowiedzialność za kształtowanie człowieka, a ja lubię wyzwania.

Moje wykształcenie:

  • (2006-2009) Licencjat, Uniwersytet Zielonogórski, Kierunek: Filologia romańska.
  • (2009-2011) Magister, Uniwersytet Gdański, Kierunek: Pedagogika szkoły.
  • Studia podyplomowe: Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

Moje pasje: literatura francuska, teatr, jazda na rowerze.

Karolina Grząbkowiak

Nauczyciel

Jestem nauczycielem, ponieważ praca z dziećmi daje mi ogromną i najszczerszą radość a jednocześnie wymaga wiele elastyczności i ciągłej pracy nad sobą, swoim warsztatem. Dzieci potrafią zaskoczyć sposobem rozumienia oraz interpretowania świata, co często nam dorosłym pozwala zmienić perspektywę.

Lubię być świadkiem codziennych zdumień dzieci, tego jak wszystko jest dla nich interesujące i nowe a sprawy często oczywiste stanowią wielkie odkrycia. W swojej pracy staram się stwarzać dzieciom sytuacje, w których  poznawanie rzeczywistości staje się jeszcze ciekawsze i bardziej ekscytujące. Jednocześnie ważne dla mnie jest nawiązanie z każdym dzieckiem indywidualnej relacji.

Ukończyłam studia na kierunku Pedagogika Wczesnej Edukacji z terapią pedagogiczną na UG oraz Pracę Socjalną na UWM.

Katarzyna Pioch

kadra_k_piochNauczyciel

Moją pasją od zawsze było wszystko co związane ze światem roślin i zwierząt. Dlatego ukończyłam studia biologiczne na Uniwersytecie Gdańskim. Zaczynając naukę na tym kierunku nie sądziłam, że w przyszłości będę pracować jako nauczyciel w przedszkolu. Jednak moja droga i ludzie, którzy na niej się pojawili pokazali mi, że to właśnie praca z dziećmi jest tym co sprawia mi największą satysfakcję. Studia Podyplomowe na kierunku Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna dały mi możliwość realizowania swojego powołania.

W kontakcie z dziećmi najbardziej lubię ich szczerość i nieograniczoną wyobraźnię – tylko w ich towarzystwie w każdej chwili można przenieść się w jakiekolwiek miejsce na Ziemi i zamienić się w cokolwiek się zamarzy!
Moja praca polega na dawaniu radości z procesu poznawania świata, podsycaniu dziecięcej ciekawości, wzbudzaniu uśmiechu, czego więcej można oczekiwać od pracy marzeń!

Staram się nieustannie rozwijać uczestnicząc w różnych kursach i szkoleniach ( m.in. Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA) , aby potem pomagać dzieciom uczyć się poprzez zabawę, a także pokazywać różne ciekawostki ze świata zwierząt roślin i ludzi.

Czas wolny lubię spędzać z przyjaciółmi, przy dobrym filmie, a nade wszystko podróżując i zwiedzając świat.

Kinga Czekała

Nauczyciel

Jestem nauczycielem ponieważ chcę wspólnie z dziećmi odkrywać świat, dzieląc się uśmiechem, wrażliwością i kreatywnością. Chcę wzbudzić w nich chęć poznania, a także pomagać w pokonywaniu trudności, rozwijaniu zainteresowań i zdolności.

Moje wykształcenie:

  • Ukończone studia licencjackie w Pomorskiej Wyższej Szkole Nauk Stosowanych, specjalność: Wczesna Edukacja i Terapia Pedagogiczna,
  • W trakcie – studia magisterskie w Kolegium Jagiellońskim Toruńskiej Szkole Wyższej, specjalność: Pedagogika opiekuńczo – wychowawcza z socjoterapią

Moje pasje: literatura, poezja, bajkopisarstwo, muzyka , teatr, krawiectwo, decoupage, sztuki wizualne.

 

Marta Rumińska

Nauczyciel – aktualnie na zwolnieniu lekarskim

Jestem z Lokomotywą od początku jej istnienia. Przeżyliśmy wspólnie wiele wspaniałych chwil. Patrzyłam jak z każdym rokiem przybywa do nas więcej rodzin, a nasze przedszkole jest coraz piękniejsze, weselsze. Zmianom w Lokomotywie towarzyszyły wielkie zmiany w moim życiu. Pojawił się w nim mały – wielki człowiek i moje pasje poszerzyły swój horyzont o wychowanie syna.

Odkąd pamiętam interesowałam się zagadnieniami pedagogicznymi i psychologicznymi. Moje zainteresowanie potwierdza zdobyte wykształcenie. Ukończyłam Liceum Medyczne Opiekunek Dziecięcych, Studia Pedagogiczne na kierunku Kształcenie Zintegrowane oraz Podyplomowe Studia z zakresu Wychowania Przedszkolnego. Swoje kompetencje zawodowe poszerzam uczestnicząc w licznych kursach oraz konferencjach (jestem fanką KLANZY;) ). Staram się również przekazywać swoją wiedzę prowadząc warsztaty i zajęcia dotyczące nowoczesnych metod pracy z dziećmi.

Monika Młodzianowska

Nauczyciel

Pracę z dziećmi rozpoczęłam kilka lat temu. Studia, kursy oraz zbierane doświadczenie w połączeniu z optymizmem, uśmiechem i licznymi zainteresowaniami, pokazały mi, iż praca z dziećmi może być jednocześnie wyzwaniem jak i ciekawą przygodą.

W życiu każdego człowieka jest miejsce na marzenia, pasję… one również wzbogacają nasze życie, nadając mu cel czy też kierunek, a czasem też wpływają na to, kim jesteśmy.
Podróże i fotografia to moje największe zamiłowania. Ta ostatnia uczy nieszablonowego patrzenia na świat, rozwija kreatywność, wymaga cierpliwości i staranności – a zarazem przynosi wiele radości ukazując wyjątkowość otaczającego nas świata!

W mojej codziennej pracy, staram się uwrażliwić dzieci poprzez swoje zainteresowania na piękno i różnorodność świata, ucząc jednocześnie zrozumienia, szacunku i miłości do innych, a także otwartości na to, co znane i nieznane.

„…Każdy człowiek, każde dziecko jest słońcem, które wschodzi. Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta…”

Żaneta Wenta

Nauczyciel

Jestem nauczycielem ponieważ… od momentu wybrania liceum medycznego (wydział opiekunek dziecięcych) uświadomiłam sobie, że kontakt z dziećmi, uczenie ich – sprawia mi wielką przyjemność. Tak więc decyzja o studiowaniu pedagogiki była dla mnie oczywista.
Zostałam nauczycielem, by móc dać coś z siebie dzieciom. Wiem, że to jest mój zawód – chcę w nim wzrastać, rozwijać się. Praca z dziećmi przynosi mi wiele radości. Lubię się z nimi bawić, śpiewać, rozmawiać. Uczenie ich sprawia, że chcę być coraz lepszym nauczycielem. Marzę, by za kilkanaście lat dalej być nauczycielem z pasją i dawać moim wychowanków poczucie bezpieczeństwa i radości, nie tylko z nauki.

Ukończyłam studia licencjackie z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej, następnie studia magisterskie z pedagogiki ogólnej i studia podyplomowe z wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnej.
Już wkrótce rozpoczynam studia podyplomowe -edukacja i rewalidacja dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu.

Moje pasje:
Podróże – te dalekie i bliskie. Bardzo lubię wyszywać obrazki haftem krzyżykowym. Wieczorem – dobra książka. Jestem również wielkim kibicem siatkówki oraz tenisa.

 

Zaloguj

Create an account