Osiecka dzieciom i młodzieży

Studio muzyczno-aktorskie „Młode Atelier” działające przy Teatrze Atelier im Agnieszki Osieckiej  w Sopocie we współpracy z Towarzystwem Edukacyjnym Lokomotywa realizuje projekt „Osiecka dzieciom i młodzieży” .Efektem projektu będzie premiera spektaklu, któraodbędzie się w czerwcu 19,20,21 06.2015 na scenach Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiejw Sopocie. Wystawione zostaną 3 spektakle podczas Lata Teatralnego Sopot 2015 w Teatrze Atelier imienia Agnieszki Osieckiej. Na realizację projektu otrzymaliśmy dofinansowanie od UM Sopot.

W ramach projektu realizowane będą warsztaty dla dzieci i młodzieży, na których, rozwijamy ich pasje, kreatywne myślenie, twórcze działanie, rozwijamy wokalnie , ruchowo, pokonujemy bariery nieśmiałości, oswajamy z formą artystyczną poprzez zajęcia, takie jak ćwiczenia aktorskie, impro, emisję głosu, ekspresję ruchową, aż w końcu świetnie się bawimy i poznajemy nowych przyjaciół – jesteśmy jedną dużą rodziną .

Scenariusz powstał na podstawie poruszającej powieści chorwackiego pisarza Damira Milosa, często porównywalnej do Małego Księcia.Opowiada historię chłopca – Białego Klauna, który nie rozróżnia kolorów. Największe jego marzenie to nauczyć się rozpoznawać je i widzieć świat we wszystkich barwach. Pewnego dnia spotyka na swojej drodze starca – mędrca, który uzmysławia mu, że oprócz zmysłu wzroku ma jeszcze zmysł dotyku, słuchu, węchu i zapachu. Dzięki poszukiwaniom barw odnajduje siebie samego – poznaje jakiego jest koloru.

W całość wplecione są  piosenki Agnieszki Osieckiej, doskonale wpasowujące się w opowieść i równie doskonale przyjęte i interpretowane prze dzieci i młodzież.

Oprócz słowa i muzyki jest ruch, dzięki temu każde dziecko „ma dużo więcej do powiedzenia” na scenie. Ciało współgra tu razem z mową, śpiewem, dialogiem i monologiem.

Zapraszamy do studia dzieci w wieku 7-10  lat oraz młodzież do 18. roku życia.

Najbliższe przesłuchania do studia to 23.02.2015 oraz 09.03.2015 w Niepublicznej Szkole Podstawowej Lokomotywa w Sopocie przy ulicy Jana z Kolna 35, o godzinie 17:00.
Prosimy przygotować
piosenkę oraz wiersz lub kawałek prozy.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres: mlodeatelier@gmail.com

Pozdrawiamy,

Anna Salamon -Kalinowska,
Katarzyna Ustowska

Info o prowadzących:

Anna Salamon-Kalinowska

Absolwentka Warszawskiej Szkoły Filmowej na Wydziale Aktorskim. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie na wydziale Rytmika .

Od 4 lat prowadzi Studio Aktorskie w Warszawie „Mała Filmówka” przy Warszawskiej Szkole Filmowej.

Od 10 lat twórczo pracuje z dziećmi, zapoznaje ich we światem muzyki, rozwija ich kreatywność i wyobraźnie muzyczną oraz prowadzi warsztaty aktorskie i wokalne.

Założycielka studia Młode Atelier przy Teatrze Atelier im . Agnieszki Osieckiej w Sopocie .

Organizator kolonii artystycznych „Podróż z wyobraźnia” w Pstrągowej latem i zimą .

Katarzyna Ustowska

Pochodzi z Sopotu. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku (1999-2008) oraz Northern School of Contemporary Dance (University of Kent/Wielka Brytania), Bachelor of Performing Arts (2011). W roku 2012 należała  do zespołu Verve w Leeds/Wielka Brytania, gdzie pracowała z choreografami: Milan Kozánek, Lea Anderson i Akram Khan. Spektakle zespołu były prezentowane w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii oraz Holandii.

Obecnie współpracuje z Teatrem Dada von Bzdülöw/Gdańsk przy spektaklu „ENCLAVE 4/7”, choreografii Roberto Olivan/Hiszpania oraz z choreografami Ivgi&Greben przy spektaklu „This is not a love song”.

Równolegle tworzy własne prace choreograficzne. Działa niezależnie, współpracując z artystami z Polski zagranicy, mi.in. „Level of difficulty. Hard” duet z Alicją Hoppel, „Luca-Land” we współpracy z Ania Gargallo/Hiszpania. W roku 2013 zrealizowała duet „Hydra” we współpracy z muzykiem Danielem Speer/Niemcy, projekt powstał w ramach programu rezydencyjnego dla młodych twórców – rezydencja/premiera – pod opieką Roberto Zappalà/Włochy (Klub Żak/Gdańsk).

Jest laureatką pierwszej nagrody w konkursie Dolina Kreatywna (TVP Kultura, 2010). Została wyróżniona nagrodą specjalną Sopot Fringe Festiwal11 oraz II nagrodą w konkursie 3…2…1… TANIEC. Jest stypendystką Prezydenta Miasta Sopotu oraz laureatką nagrody Prezydenta Miasta Sopotu dla Młodych Twórców (Sopocka Muza, 2013).

vsw_pmvw_video_source:
vsw_pmvw_video_id: