O nas

UWAGA – nasza uczennica – zosia chrzan mistrzynią polski

REKORD POLSKI ZOFII CHRZAN !!!

19 listopada 2016 r. Zofia Chrzan pobiła Rekord Polski w kategorii 11-lat na dystansie 50m stylem klasycznym !!!

Podczas zawodów Gliwice NIGHT & Lights SWIM – Puchar Sprintu na olimpijskiej (50m) zawodniczka UKS LOKOMOTYWA SOPOT wygrała wyścig na 50m stylem klasycznym z czasem 37,11sek, poprawiając Rekord Polski! Zosia startowała również na dystansie 100m stylem klasycznym gdzie z czasem 1:21,88 pobiła rekord Pomorskiego Okręgu Pływackiego!

Ogromne gratulacje dla Zosi, Trenera Jarka, Rodziców !!!

EDUKACYJNE

Nasi laureaci, finaliści i uczestnicy konkursów, olimpiad, przeglądów:

UCZNIOWIE LOKOMOTYWY W FINALE PRZEDMIOTOWYCH KONKURSÓW KURATORYJNYCH – styczeń 2017

JĘZYK POLSKI – 4 UCZNIÓW

MATEMATYKA –  5 UCZNIÓW

Do etapu rejonowego z języka angielskiego weszło 6

  • Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy LEON – wynik 06.2016

    • Sprawności zintegrowane – 16 laureatów
    • J. angielski I-III – 13 laureatów
    • J. angielski IV-VI – 6 laureatów
  • Tegoroczny  Ogólnopolski Sprawdzian Szóstoklasistów jest pierwszym przeprowadzonym w Lokomotywie (i prawdopodobnie ostatnim w Polsce) testem. Z radością informujemy, że z wynikami: I część 80% (matematyka + j. polski), oraz II część 97% (j. angielski), zakończyliśmy z II pozycją wśród sopockich szkół! Serdeczne gratulacje dla uczniów, ich rodziców oraz kadry.
  • Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych ŚWIETLIK – wyniki 05.2016
    • 5 laureatów
    • 8 wyróżnień
  • Ogólnopolski Konkurs Edukacji Zintegrowanej ZUCH – wyniki 05.2016
  • 4 laureatów
  • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur – wyniki 05.2016
    • 6 wyróżnień
  • Kuratoryjny Konkurs z Języka Angielskiego
    • Laureat
    • Finalista
  • Ogólnopolski Multitest z języka angielskiego IV – VI (4 laureatów,  3 wyróżnienia)
    • Miejsca 3,5,7,10
    • 3 Wyróżnienia
  • Ogólnopolski Olimpus z języka angielskiego IV-VI (8 laureatów)
    • Miejsca 7,9, 11, 11, 13,15,14,15
  • Ogólnopolski Konkurs Olimpusek z języka angielskiego (5 laureatów):
    • 5 miejsce
    • 13 miejsce (4 laureatów)
  • The Bat Kid – Ogólnopolski Konkurs Słuchania ze zrozumieniem (6 laureatów)
  • Konkurs Piosenki Anglojęzycznej w Teatrze Miniatura You can sing (3 miejsca na podium)
    • 1 miejsce
    • 2 miejsce
    • 3 miejsce
  • OGÓLNOPOLSKI Konkurs Olimpusek z zajęć zintegrowanych (7 laureatów)
    • Miejsca 4,6,7,9,10,11,12
  • Konkurs Kuratoryjny z Języka Polskiego
    • Kwalifikacje 4 uczniów do etapu rejonowego
    • Kwalifikacje 1 ucznia do etapu wojewódzkiego
  • Wielki Maraton Czytelniczy – konkurs w trakcie
  • Konkurs Kuratoryjny z Matematyki
    • Kwalifikacje 2 uczniów do etapu rejonowego
  • Sopocki Konkurs Recytatorski „Poezja w ustach dziecka”
    • I nagroda – uczennica klasy IB
  • Turnieje szachowe
    • 2 miejsce ucznia IA
  • Wojewódzki Przegląd Jasełek
    • wyróżnienie indywidualne dla ucznia IIA
  • Konkurs fotograficzny OLIWA w oczach dzieci
    • zakwalifikowanie prac 3 uczniów do wystawy

 

SPORTOWE

Nasi zwycięzcy, uczestnicy zawodów sportowych:

Miejskie Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Drużynowych Biegach Przełajowych – Sopot 12.10.2016

  • Dziewczęta z Lokomotywy drużynowo – I miejsce.

  • Chłopcy z Lokomotywy drużynowo – III miejsce. 

VI edycja ogólnopolskich zawodów “Gdyńskie Delfinarium” – 8-9.10.2016

  • I miejsce w kategorii 50 m stylem klasycznym i motylkowym
  • Drużyna UKS LOKOMOTYWA SOPOT  liczyła 9 osób, która zdobyła aż 6 medali!

Mistrzostwa Województwa Pomorskiego – 22 05.2016

  • I miejsce w kategorii 100 m stylem klasycznym
  • Mistrzostwa Sopotu Szkół Podstawowych dziewcząt i chłopców w 4-boju Lekkoatletycznym – 17.05.2016
    • Dziewczęta z Lokomotywy drużynowo – III miejsce.

    • Chłopcy z Lokomotywy drużynowo – V miejsce. 

    • indywidualne II miejsce naszego ucznia wśród wszystkich uczniów z Sopotu.

  • Międzynarodowe zawody pływackie Sheraton Cup
    • II miejsce na 200 m stylem klasycznym
    • I miejsce na 50 m stylem klasycznym
    • I miejsce na 100 m stylem klasycznym
    • I miejsce na 50 m stylem grzbietowym
    • II miejsce na 50 m stylem dowolnym
  • Mistrzostwach Sopockich Szkół Podstawowych w indywidualnych biegach przełajowych
    • I miejsce
    • II miejsce
    • III miejsce
  • Ranking ogólnopolski w konkurencji 50 oraz 100m stylem klasycznym 
    • I miejsce
  • Drużynowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Pływaniu
    • III miejsce w kategorii dziewcząt
  • Drużynowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Pływaniu
    • III miejsce w kategorii CHŁOPCÓW

 

KULTURALNO-SPOŁECZNE

  • Bratki dla Hospicjum – coroczna akcja uczniów, którzy ze swoich oszczędności kupują bratki, a następnie sadzą je w ogrodzie Hospicjum Św. Józefa w Sopocie
  • Pola Nadziei
  • Każda klasa prowadzi działalność charytatywną dla wybranej przez siebie grupy docelowej
  • Organizacja dużej imprezy szkolnej “Olimpijski Mam talent” – klasa VI
  • IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczno-Literacki pt. “Jan Paweł II – Twórca Światowych Dni Młodzieży”
  • Ogólnopolski Konkurs ANIOŁ
  • Dzień Języków Obcych
  • English Drama “Odkrycie Krzysztofa Kolumba”
  • Przedstawienie “Pisk Białego Orła” z okazji Święta Niepodległości
  • Toyota Dream Car Art Contest 2016
  • XII Ogólnopolski Konkurs  “Świat Bez Barier”
  • Ogólnopolski Konkurs “Dzieci Kochają Słonie – Słonie Kochają Dzieci”
  • Produkcja filmu o Powstaniu Warszawskim  – premiera pierwszego aktu – zakończenie roku szkolnego 2015/2016.
  • Projekt edukacyjny: Opowieści o przodkach z udziałem żywych uczestników na lekcjach (podczas lekcji dzieci opowiadają o dziejach swoich przodków, przynoszą ciekawe pamiątki po pradziadkach etc., a czasami przychodzi ktoś z rodziny – np. dziadek, który opowiadał o swoich przeżyciach dotyczących II wojny światowej (został porwany przez Niemców jako 2-latek), inny opowiadał o zesłaniu na Sybir.
  • Jasełka „Wiara, nadzieja, miłość” wystawione w języku polskim, hiszpańskim i angielskim. Uczniowie występowali z rodzicami
  • Akcja charytatywna wraz z klasą 5a zrobiliśmy prezenty mikołajkowe i odwiedziliśmy Dom Dziecka w Sopocie.
  • Udział w akcji „Światełka dla Polski” z okazji Święta Niepodległości
  • Cykliczne wyjścia edukacyjne, na których uczniowie poznają
  • Ciekawe zawody (np. strażak, ratownik medyczny, stomatolog, stolarz, architekt, projektant wnętrz, ilustrator i animator bajek)
  • Marcowy Maraton Matematyczny 3xM

Zaloguj

Create an account