O nas

DYREKCJA – administracja

Edyta Gronowska

Dyrektor Przedszkola i Szkoły Podstawowej Lokomotywa. Współtwórca projektu edukacyjnego Lokomotywa.
Członek Zarządu Towarzystwa Edukacyjnego Lokomotywa
Z wykształcenia ekonomista  – Uniwersytet Gdański, Wydział Ekonomii, Kierunek Handel Zagraniczny
Studia z Zarządzania Oświatą
Podyplomowe Studia na UIC  „Marriage, Education, Familly”
Moderator Akademii Familijnej (5 lat)

Lokomotywa jest jak moje dziecko. Zachwycam się nią, myślę o niej, pracuję dla niej, chcę aby się rozwijała jak najpiękniej.
Mam szczęście, ponieważ otaczają mnie w niej wspaniali ludzie: niesamowici nauczyciele i pracownicy, rodzice i dzieci.
Zadanie jakie przed sobą postawiliśmy to towarzyszyć naszym podopiecznym w ich rozwoju. Chcemy, aby nauczyły się myśleć, kochać i pracować. Aby przejmowały odpowiedzialność za swoje życie i kształtowały w sobie ducha służby. Aby kochały Boga, ludzi i swoją Ojczyznę.

Kontakt: Edyta.Gronowska@lokomotywa.edu.pl   tel. kom.: 606 610 102

Paweł Jackowski

kadra_p_jackowskiWicedyrektor ds. nauczania

Nauczyciel języka angielskiego

Jestem nauczycielem, bo dzięki temu zawsze mogę się jeszcze czegoś
nauczyć. Homines, dum docent, discunt. Ukończyłem studia w
Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu i na Uniwersytecie
Gdańskim, jednak większość swojej wiedzy i umiejętności zdobyłem
ucząc innych. Jako filolog z wykształcenia, uczę języka angielskiego
i tłumaczę, dzięki czemu realizuję swoją pasję, którą jest
okrywanie i tworzenie kultury, będącej filarem człowieczeństwa. W
wolnych chwilach realizuję wszystkie swoje talenty jako harcerz
Skautów Europy i szef gromady wilczków.

Kontakt: Pawel.Jackowski@lokomotywa.edu.pl   tel. kom.: 603 77 89 73

Sylwia Nitkowska

Wicedyrektor ds. nauczania

Nauczyciel Język polski

Jestem nauczycielką, ponieważ lubię pracę „na żywo”. W szkole jest jak „w zatrzęsieniu”-ciągła zmienność, zaskakujące sytuacje, przebywanie z żywiołem jakim są dzieci i młodzież, codzienne spotkania z ciekawymi ludźmi, czyli ze wszystkimi sprawiają, że w tej pracy życie wre! A ja uwielbiam, kiedy życie aż iskrzy od wielobarwności.

Wykształcenie

filolog klasyczny i polski, terapeuta pedagogiczny, mediator sądowy i pozasądowy, certyfikowany tutor, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Tutoringu PoToTu „Bliżej”.

Pasje

Czytam jak na filologa przystało, szczególnie poezje Anny Kamieńskiej. Wielbię też teatr i kino. Szczególnie chętnie i uparcie oglądam obrazy Carlosa Saury i Michelangelo Antonioniego. Nieśmiało piszę krótkie teksty. Uwielbiam spędzać czas na spływach kajakowych, bo życie na rzece jest tak oddalone od nieważnych spraw i nierealnie spokojne. Pasjami lubię snowboard!
Największą radość sprawia mi jednak przebywanie z ludźmi. Podczas rozmów zazwyczaj mnie oświeca i dokonuję różnych przewartościowań w swoim życiu. Uważam, że ludzie, których spotykam-zarówno moi przyjaciele, jak i ci, z którymi mam trudność-są dla mnie największą inspiracją do działań.

Kontakt: Sylwia.Nitkowska@lokomotywa.edu.pl   tel. kom.: 509 75 88 09

Danuta Staniszewska

kadra_d_staniszewskaKierownik administracji i kadr

Odznaczona Orderem Uśmiechu służy swoją pomocą dzieciom i rodzicom. Nieoceniona pomoc w administrowaniu Projektem Lokomotywa.

Kontakt: info@lokomotywa.edu.pl  tel. kom.: 602 699 918
tel. 58 342 23 25

 

PRZEDSZKOLE

Założenia i przyjęte zasady byłyby niczym, gdyby nie kadra. To ona jest kluczem do sukcesu. Nauczycieli w naszym przedszkolu charakteryzuje pasja do zawodu, miłość do dzieci, wysokie kompetencje zawodowe, moralna postawa i świadomość celów wychowawczo-dydaktycznych stawianych w edukacji personalistycznej.

Od nauczycieli oczekujemy obok wysokich kompetencji merytorycznych, pracy nad swoim charakterem oraz własnym rozwojem. Dlatego każdy nauczyciel jest objęty nadzorem pedagogicznym, który ma mu pomóc  w doskonaleniu umiejętności i podnoszeniu kwalifikacji. Nauczyciele uczestniczą w obowiązkowych warsztatach, radach pedagogicznych, konferencjach metodycznych, szkoleniach, wykładach, mają również możliwość odbywania awansu zawodowego pod okiem dyrektora dydaktycznego.

Adam Kozubski

kadra_a_kozubskiNauczyciel Wychowanie Fizyczne

Jestem nauczycielem ponieważ właśnie w ten sposób mogę zarażać miłością do sportu młodych podopiecznych. Autorytet „Trenera Adasia” mobilizuje mnie do ciągłej pracy nad sobą jako osobą i swoimi kompetencjami wychowawczymi. Hartowanie ducha walki zaczynam więc od samego siebie…

Agata Wilk

kadra_wilkNauczyciel

Jestem nauczycielem ponieważ jest to moje zamiłowanie z czasu dzieciństwa, kiedy w „szkolnej ławce” zasiadały pluszaki. Bycie wychowawcą to dla mnie wspólne odkrywanie świata, poznawanie jego natury w prawdzie, poprzez piękno. To sztuka dostrzegania w nim dobra. Praca nauczyciela to przestrzeń dla rozwoju poprzez bycie z innymi i dla innych. Wykształcenie: licencjat – filologia polska PWSZ Elbląg, magisterka – politlogia UG w Gdańsku, podyplomówka – edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna PWSNS w Gdyni. Moje 2 największe pasje to książki i przyroda. Te pierwsze rozwijają wyobraźnię    i wrażliwość, pozwalają żyć głębiej. Inne dostarczają wiedzy, którą można wykorzystać w pracy. Natura, wysiłek fizyczny, długie rajdy po lesie z przyjaciółmi, wycieczki w górach, zwiedzanie ciekawych miejsc – to mój ulubiony sposób wypoczynku w wolnym czasie.

Aleksandra Szcześniak

kadra_szczesniakNauczyciel Rytmika

Jestem nauczycielem, ponieważ moją pasją jest przekazywanie wiedzy najmłodszym, umuzykalnianie, uwrażliwianie dzieci na muzykę.
Jestem absolwentką Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, kierunek: Rytmika (studia licencjackie) oraz Animacja kultury z arteterapią (studia magisterskie). Dodatkowo ukończyłam kurs oligofrenopedagogiki. Brałam także udział w kursach pianistycznych na terenie Polski, (m.in. Mistrzowski Kurs Pianistyczny w Kołobrzegu oraz Zamościu).
Poza pracą lubię słuchać muzyki (klasyczna, jazz), biegać oraz czytać książki.

Aleksandra Włoch

kadra_a_wlochNauczyciel

Dawno temu w Gminnym Przedszkolu zapatrzona w moje nauczycielki po raz pierwszy zapragnęłam w przyszłości być taka jak one.:) Oczywiście moje plany zawodowe często ulegały zmianie, jednak praca z dziećmi zawsze pozostawała bliska memu sercu. Cenię w niej możliwość ciągłego doskonalenia swojego warsztatu pracy, spontaniczność, codzienną przygodę oraz szczerość, która w tym zawodzie jest cechą niezbędną. Moje pierwsze wyjazdy z dziećmi na obozy kolonijne, zimowiska, praktyki w świetlicach środowiskowych i placówkach pedagogicznych tylko utwierdziły mnie w wyborze kierunku studiów. Była to Pedagogika na KULu. Po ich zakończeniu kontynuowałam dalszą edukację w tym kierunku. Ukończyłam studia podyplomowe z edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, kursy i szkolenia wewnętrzne oraz zewnętrzne m.in. Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA. Lista rzeczy, które lubię jest bardzo długa. Zaczyna się od czekolady (i wszystkiego co jest z nią związane), nie może na niej zabraknąć dobrej książki, muzyki, tańca, a także podróży.

Alicja Knapik

Nauczyciel

Opis wkrótce

Angelika Menczykowska

Nauczyciel

Już jako mała dziewczynka lubiłam siadać w swoim kąciku w pokoju, sadzać swoje misie na dywanie i uczyć ich z książeczki różnych rzeczy. Stworzyłam nawet swój pierwszy dziennik w tamtych latach i tak wypełnianie dziennika zostało mi do dziś. Bycie z dziećmi, patrzenie z jakim zainteresowaniem patrzą na świat, podpowiadanie im gdzie jeszcze powinny spojrzeć, jest jedną z przyjemniejszych rzeczy. Każde dziecko jest dla mnie jak książka, pełne przeróżnych pomysłów, z mnóstwem opowieści…

W podstawówce stałam się harcerką, tam miałam duże pole do popisu moich umiejętności liderskich od bycia zastępową, przez bycie drużynową a teraz jestem członkiem komendy hufca. To ciągły rozwój poprzez służbę, braterstwo i wyzwania. Także wiele cennych rozmów, prób na stopnie pozwoliło mi stać się taką jaką jestem teraz. Lubię być z ludźmi, przeżywać z nimi przygody i przegadywać wiele godzin, podobnie jak z dziećmi.

W międzyczasie ukończyłam w Gdyni Akademię Marynarki Wojennej na kierunku Pedagogika, a następnie Uniwersytet Gdański na kierunku Pedagogika Specjalna. Będąc studentką szukałam i myślałam o różnych drogach mojej kariery zawodowej, przez pewien czas nawet myślałam o doktoracie z nauk pedagogicznych (i skończyłam pierwszy rok!), ale Bóg ułożył moje drogi dokładnie tak żebym znalazła swoje szczęście – znalazłam je w przedszkolu przy dzieciach.

A po pracy lubię spędzić czas przy dobrej książce, w towarzystwie przy grach planszowych. Staram się również zaglądać regularnie na siłownię by i ciało i umysł znalazły chwilę wytchnienia. Uwielbiam też śpiewać – łatwo poznać dni, w których jestem szczęśliwa, bo wtedy śpiewam lub nucę pod nosem ulubione melodie.

Anna Formella

kadra_a_formellaNauczyciel Religia

Jestem nauczycielem ponieważ…. praca z dziećmi sprawia mi ogromną radość. Zadziwiają mnie swoją wrażliwością i szczególną intuicją, gdy chodzi o kwestie wiary. Często zadają mi pytania, które zanoszę na modlitwę. Dużo zawdzięczam tym małym teologom, dzięki nim moja relacja z Bogiem jest pełniejsza.

Moje wykształcenie – kilkuletnia formacja we wspólnocie Sług Ewangelii, rok teologii na Papieskim Uniwersytecie Argentyńskim i certyfikat z „trudnych rozmów ze Stwórcą” – poziom średnio zaawansowany (to żart oczywiście).

Moje pasje… przede wszystkim odkrywanie obecności Boga w drugim człowieku i w sobie, kultura Indii, teatr, gra na gitarze.

Dorota Modzelewska

Nauczyciel

Jestem nauczycielem. Koloruję marzenia”. Wydaje sie, że jeszcze nie tak dawno nie przeszlo by mi przez myślil, że będę nauczycielem. Lecz tak miało być i cieszę sie z tego- nigdy nie żałowałam swojego wyboru. Lubię to, co robię, tę dziecięcą szczerość, radość. Praca z dziećmi to ciagłe wyzwania, każdy dzień jest inny, nieprzewidywalny. Możemy razem go kreować. Dzieci są inspiracją.

Lubię wycieczki rowerowe, taniec, dobry film lub sztukę teatralną. Przyjemność sprawia mi robienie ciast i deserow. A jeszcze większą, jak zostaną zjedzone ze smakiem przez rodzine i przyjaciół na spotkaniach przy grach planszowych.

Skończylam studia liencjackie na kierunku pedagogika przedszkola i wczesnoszkolna w Koszalinie oraz magisterskie pedagogika specjalna na Uniwersytecie Gdańskim. Uczestniczę roznież w licznych szkoleniach i warsztaach alby wzbogacać swoja wiedzę i umiejetności. Przekazać to, co wartościowe dzieciom- zaczynać i kończyć dzień z uśmiechem.

Irena Mroch

kadra_i_mrochNauczyciel

Sport i praca z dziećmi to dwie największe pasje w moim życiu! Obie wymagają wiele czasu i zaangażowania, jednak radość jaką mi dają przewyższa wszystko.
Zaczynając naukę na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu nie myślałam, że w przyszłości będę pracować w przedszkolu. Jednak w czasie tych studiów mając okazje prowadzić różne zajęcia poczułam, że moim prawdziwym powołaniem jest praca z najmłodszymi dziećmi. Tą możliwość dało mi ukończenie studiów podyplomowych na Uniwersytecie Gdańskim na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.
Swoją miłość do sportu staram się zaszczepić u każdego z moich maluchów. Nie trudno więc zgadnąć, że wielką radość daje mi prowadzenie zajęć w naszej sali gimnastycznej oraz na placu zabaw czy na boisku. Praca z dziećmi dostarcza mi niezwykle dużo radości oraz satysfakcji. Staram się aby każdy dzień spędzony w przedszkolu był dla dzieci ciekawą przygodą, a dla mnie nowym wyzwaniem.
Jako nauczyciel staram się nieustannie rozwijać i podnosić swoje kwalifikacje. Dlatego też biorę udział w różnych szkoleniach, konferencjach i kursach które umożliwiają mi przedstawiać dzieciom świat w jeszcze ciekawszy sposób.
W wolnym czasie lubię obejrzeć dobry film, słuchać muzyki a także spotkać się ze znajomymi.

Justyna Kaczyńska

kadra_j_kaczynskaNauczyciel

Jestem nauczycielem, ponieważ praca z dziećmi daje mi wiele radości i satysfakcji. Praca jako nauczyciel jest zawodem, który wymaga samodoskonalenia się, więc dzięki temu rozwijam się. Wychowywanie i nauczanie dzieci, dzielenie się własnym doświadczeniem oraz uczenie się od innych wzbogaca warsztat mojej pracy. Sprawia, że nie wyobrażam sobie pracy w innym zawodzie. Uważam również, że dzieci bezinteresownie okazują swoją wdzięczność, są spontaniczne w tym co robią. Dlatego też ich energia, uśmiech motywują mnie do działania.
Moje wykształcenie (studia wyższe, podyplomowe, ważne certyfikaty). Nauczyciel wychowania przedszkolnego, Oligofrenopedagog, Animator czasu wolnego.
Moje pasje podróże i taniec.

Kajetana Żurek

Nauczyciel

Jestem nauczycielem ponieważ nie wyobrażam sobie innej pracy dla siebie- praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji. Cieszę się, że mogę spełniać się w zawodzie, który jest dla mnie powołaniem. Jako nauczyciel ciągle pogłębiam wiedzę, uczę się czegoś od dzieci, ale także mam wpływ na ich wychowanie i kształcenie. To wyzwanie wziąć na siebie odpowiedzialność za kształtowanie człowieka, a ja lubię wyzwania.

Moje wykształcenie:

 • (2006-2009) Licencjat, Uniwersytet Zielonogórski, Kierunek: Filologia romańska.
 • (2009-2011) Magister, Uniwersytet Gdański, Kierunek: Pedagogika szkoły.
 • Studia podyplomowe: Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

Moje pasje: literatura francuska, teatr, jazda na rowerze.

Karolina Grząbkowiak

Nauczyciel

Jestem nauczycielem, ponieważ praca z dziećmi daje mi ogromną i najszczerszą radość a jednocześnie wymaga wiele elastyczności i ciągłej pracy nad sobą, swoim warsztatem. Dzieci potrafią zaskoczyć sposobem rozumienia oraz interpretowania świata, co często nam dorosłym pozwala zmienić perspektywę.

Lubię być świadkiem codziennych zdumień dzieci, tego jak wszystko jest dla nich interesujące i nowe a sprawy często oczywiste stanowią wielkie odkrycia. W swojej pracy staram się stwarzać dzieciom sytuacje, w których  poznawanie rzeczywistości staje się jeszcze ciekawsze i bardziej ekscytujące. Jednocześnie ważne dla mnie jest nawiązanie z każdym dzieckiem indywidualnej relacji.

Ukończyłam studia na kierunku Pedagogika Wczesnej Edukacji z terapią pedagogiczną na UG oraz Pracę Socjalną na UWM.

Katarzyna Pioch

kadra_k_piochNauczyciel

Moją pasją od zawsze było wszystko co związane ze światem roślin i zwierząt. Dlatego ukończyłam studia biologiczne na Uniwersytecie Gdańskim. Zaczynając naukę na tym kierunku nie sądziłam, że w przyszłości będę pracować jako nauczyciel w przedszkolu. Jednak moja droga i ludzie, którzy na niej się pojawili pokazali mi, że to właśnie praca z dziećmi jest tym co sprawia mi największą satysfakcję. Studia Podyplomowe na kierunku Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna dały mi możliwość realizowania swojego powołania.

W kontakcie z dziećmi najbardziej lubię ich szczerość i nieograniczoną wyobraźnię – tylko w ich towarzystwie w każdej chwili można przenieść się w jakiekolwiek miejsce na Ziemi i zamienić się w cokolwiek się zamarzy!
Moja praca polega na dawaniu radości z procesu poznawania świata, podsycaniu dziecięcej ciekawości, wzbudzaniu uśmiechu, czego więcej można oczekiwać od pracy marzeń!

Staram się nieustannie rozwijać uczestnicząc w różnych kursach i szkoleniach ( m.in. Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA) , aby potem pomagać dzieciom uczyć się poprzez zabawę, a także pokazywać różne ciekawostki ze świata zwierząt roślin i ludzi.

Czas wolny lubię spędzać z przyjaciółmi, przy dobrym filmie, a nade wszystko podróżując i zwiedzając świat.

Kinga Czekała

Nauczyciel

Jestem nauczycielem ponieważ chcę wspólnie z dziećmi odkrywać świat, dzieląc się uśmiechem, wrażliwością i kreatywnością. Chcę wzbudzić w nich chęć poznania, a także pomagać w pokonywaniu trudności, rozwijaniu zainteresowań i zdolności.

Moje wykształcenie:

 • Ukończone studia licencjackie w Pomorskiej Wyższej Szkole Nauk Stosowanych, specjalność: Wczesna Edukacja i Terapia Pedagogiczna,
 • W trakcie – studia magisterskie w Kolegium Jagiellońskim Toruńskiej Szkole Wyższej, specjalność: Pedagogika opiekuńczo – wychowawcza z socjoterapią

Moje pasje: literatura, poezja, bajkopisarstwo, muzyka , teatr, krawiectwo, decoupage, sztuki wizualne.

Marta Rumińska

Nauczyciel

Jestem z Lokomotywą od początku jej istnienia. Przeżyliśmy wspólnie wiele wspaniałych chwil. Patrzyłam jak z każdym rokiem przybywa do nas więcej rodzin, a nasze przedszkole jest coraz piękniejsze, weselsze. Zmianom w Lokomotywie towarzyszyły wielkie zmiany w moim życiu. Pojawił się w nim mały – wielki człowiek i moje pasje poszerzyły swój horyzont o wychowanie syna.

Odkąd pamiętam interesowałam się zagadnieniami pedagogicznymi i psychologicznymi. Moje zainteresowanie potwierdza zdobyte wykształcenie. Ukończyłam Liceum Medyczne Opiekunek Dziecięcych, Studia Pedagogiczne na kierunku Kształcenie Zintegrowane oraz Podyplomowe Studia z zakresu Wychowania Przedszkolnego. Swoje kompetencje zawodowe poszerzam uczestnicząc w licznych kursach oraz konferencjach (jestem fanką KLANZY;) ). Staram się również przekazywać swoją wiedzę prowadząc warsztaty i zajęcia dotyczące nowoczesnych metod pracy z dziećmi.

Monika Młodzianowska

Nauczyciel

Pracę z dziećmi rozpoczęłam kilka lat temu. Studia, kursy oraz zbierane doświadczenie w połączeniu z optymizmem, uśmiechem i licznymi zainteresowaniami, pokazały mi, iż praca z dziećmi może być jednocześnie wyzwaniem jak i ciekawą przygodą.

W życiu każdego człowieka jest miejsce na marzenia, pasję… one również wzbogacają nasze życie, nadając mu cel czy też kierunek, a czasem też wpływają na to, kim jesteśmy.
Podróże i fotografia to moje największe zamiłowania. Ta ostatnia uczy nieszablonowego patrzenia na świat, rozwija kreatywność, wymaga cierpliwości i staranności – a zarazem przynosi wiele radości ukazując wyjątkowość otaczającego nas świata!

W mojej codziennej pracy, staram się uwrażliwić dzieci poprzez swoje zainteresowania na piękno i różnorodność świata, ucząc jednocześnie zrozumienia, szacunku i miłości do innych, a także otwartości na to, co znane i nieznane.

„…Każdy człowiek, każde dziecko jest słońcem, które wschodzi. Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta…”

Żaneta Wenta

Nauczyciel

Jestem nauczycielem ponieważ… od momentu wybrania liceum medycznego (wydział opiekunek dziecięcych) uświadomiłam sobie, że kontakt z dziećmi, uczenie ich – sprawia mi wielką przyjemność. Tak więc decyzja o studiowaniu pedagogiki była dla mnie oczywista.
Zostałam nauczycielem, by móc dać coś z siebie dzieciom. Wiem, że to jest mój zawód – chcę w nim wzrastać, rozwijać się. Praca z dziećmi przynosi mi wiele radości. Lubię się z nimi bawić, śpiewać, rozmawiać. Uczenie ich sprawia, że chcę być coraz lepszym nauczycielem. Marzę, by za kilkanaście lat dalej być nauczycielem z pasją i dawać moim wychowanków poczucie bezpieczeństwa i radości, nie tylko z nauki.

Ukończyłam studia licencjackie z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej, następnie studia magisterskie z pedagogiki ogólnej i studia podyplomowe z wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnej.
Już wkrótce rozpoczynam studia podyplomowe -edukacja i rewalidacja dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu.

Moje pasje:
Podróże – te dalekie i bliskie. Bardzo lubię wyszywać obrazki haftem krzyżykowym. Wieczorem – dobra książka. Jestem również wielkim kibicem siatkówki oraz tenisa.

 

Szkoła

Nasi pedagodzy mają uprawnienia zawodowe wymagane przez MEN, legitymują się wykształceniem kierunkowym, poszerzonym o dodatkowe specjalizacje. Stale doskonalą swoje umiejętności poprzez uczestniczenie w obowiązkowych warsztatach, radach pedagogicznych, spotkaniach formacyjnych, konferencjach metodycznych, szkoleniach, wykładach. Są otwarci na poszukiwanie i wdrażanie nowoczesnych metod nauczania i awangardowych projektów. To pasjonaci, którzy nauczają w sposób niezwykły, kreatywny i inspirujący, a ponieważ sami mają wiele zainteresowań i talentów stanowią doskonały przykład dla swoich podopiecznych. Nauczyciele w Lokomotywie odznaczają się wysoką kulturą osobistą, moralnością, życiową mądrością i optymizmem.

Agnieszka Kamińska

Nauczyciel Klasy I-III

Jestem nauczycielem, ponieważ „Jedynie dzieci wiedzą czego szukają (…). Poświęcają czas lalce z gałganków, która nabiera dla nich wielkiego znaczenia i płaczą gdy się im ją odbierze.” (Antoine de Saint-Exupéry „Mały Książę”)

Wykształcenie

 • studia podyplomowe – wychowanie przedszkolne z edukacją wczesnoszkolną, WSSE w Gdańsku
 • studia magisterskie – pedagogika, UMCS w Lublinie
 • studia wyższe zawodowe (licencjat) – pedagogika specjalna, specjalność oligofrenopedagogika z reedukacją, UMCS w Lublinie
 • studia wyższe zawodowe (licencjat) – filologia polska, specjalność nauczanie języka polskiego, UMCS w Lublinie
 • szkolenie „Glottodydaktyka ojczystojęzyczna i glottoterapia” (system edukacyjny prof. Bronisława Rocławskiego), ODN Moden
 • kurs „Specyficzne trudności w uczeniu się matematyki – od diagnozy do skutecznej terapii”, Ośrodek Edukacyjny AHA
 • kurs „Metodyka międzynarodowego programu edukacyjnego Odyseja Umysłu”
 • Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, Centrum Szkoleń i Psychoedukacji Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego
 • Kurs Pomocy Socjoterapeutycznej Dzieciom z Rodzin z Problemem Alkoholowym, (zatwierdzony i rekomendowany przez PARPA) Fundacja ETOH
 • szkolenie „Zły dotyk – rozpoznawanie i interwencja w sprawach wykorzystywania seksualnego dzieci”, Fundacja Dzieci Niczyje
 • szkolenie „Profilaktyka i terapia uzależnień behawioralnych w praktyce wychowawców świetlic socjoterapeutycznych, opiekuńczo – wychowawczych, pedagogów, psychologów i nauczycieli”, Fundacja ETOH
 • Kurs Interwencji Poznawczo – Behawioralnej Trening Zastępowania Agresji ART, Instytut Amity
 • kurs „Terapia behawioralna dzieci i młodzieży z autyzmem” (III stopnie), Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym

Zainteresowania

Interesuje mnie psychologia egzystencjalna oparta na logoterapii Viktora Frankla i Alfrieda Längle. Chętnie czytam Irvina Yaloma. Dla wytchnienia sięgam po powieści obyczajowe.
Lubię głośno się śmiać, chodzić na długie spacery, spotykać z przyjaciółmi, herbatę earl grey i sernik.

Alicja Szopińska

Nauczyciel Język kaszubski

Opis wkrótce

Barbara Wysocka

kadra_b_wysockaNauczyciel Klasy I-III

Jestem nauczycielem, ponieważ zawód ten daje mi wiele satysfakcji i radości. Każdego dnia przekazuję swoim podopiecznym nie tylko wiedzę, lecz także staram się „dawać serce, piękno i uśmiech”, aby potem one uczyły się kochać ludzi i wszystko, co je otacza. Właśnie to jest najpiękniejsze i niezwykłe, dlatego nie wyobrażam sobie wykonywać innego zawodu.

Moje wykształcenie:

 • Studia Podyplomowe, Wydział Nauk Społecznych, kierunek: Oligofrenopedagogika
 • Studia Podyplomowe, Wydział Nauk Społecznych, kierunek: Edukacja przedszkolna i zintegrowana
 • Uniwersytet Gdański, Wydział Filologiczno – Historyczny, tytuł magistra filologii polskiej, specjalizacja nauczycielska

Dodatkowe kwalifikacje:

 • III stopniowy kurs doskonalący „Terapia behawioralna dzieci z autyzmem”
 • Egzaminator w zakresie egzaminu maturalnego
 • Przygotowanie ucznia z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym do matury z języka polskiego
 • „Ekonomia na co dzień, czyli decyduj o sobie” Narodowego Banku Polskiego i Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości
 • Warsztaty Klanzy
 • Indywidualne potrzeby dziecka, czyli nowa formuła udzielania pomocy psychologiczno – pedagogicznej
 • Zaburzenia procesów przetwarzania sensorycznego

Moje pasje: uwielbiam pracować z młodymi ludźmi, którzy każdego dnia otwierają się
przed nami i zaskakują nas.

Bogusław Gaca

Nauczyciel Wychowanie Fizyczne

Jestem nauczycielem, ponieważ lubię przekazywać swoją wiedzę i umiejętności innym ludziom. Najpiękniejsze chwile w mojej pracy to te, w których uczeń, niekiedy po wielu próbach, dokonuje czegoś, co jeszcze przed chwilą wydawało mu się być poza jego zasięgiem.
Ukończyłem studia magisterskie z wychowania fizycznego na AWFiS w Gdańsku, gdzie w ramach specjalizacji uzyskałem stopień trenera II klasy żeglarstwa. Ponadto jestem instruktorem pływania i narciarstwa zjazdowego.

Oprócz uprawiania różnego rodzaju sportów (zwłaszcza wodnych), moją wielką pasją jest muzyka, w której szczególnie upodobałem sobie brzmienie gitary akustycznej.

Citri Bell

kadra_c_bellNauczyciel Język angielski

I teach children because I believe it is a privilege from the Lord to demonstrate before impressionable young men and women the compassion, loving-kindness, and patience of Christ to help lay the foundation on which they will continue to build for the rest of their lives.

My education

– I studied at Houston’s Baptist University with concentration of International Business, completing courses in formal and creative language arts, old and new testament history, and advanced proficiency of Spanish.

My passions

My greatest passion is to model the example set by the mentors and leaders in my life who taught me to see the world through the lens of gospel. That unfathomably beautiful expression of God’s love where he left His heavenly dwelling to suffer all things with and ultimately for us must mean that all the things we suffer ought remind us of Him.

My passion is world peace. However, not „peace” as this world gives it. This is world peace:  ” For in him all the fullness of God was pleased to dwell, and through him to reconcile to himself all things, whether on earth or in heaven, making peace by the blood of his cross.”  – Colossians 1:19-20, The Holy Bible, English Standard Version.

My passion is Gospel Choir – Gospel Choir Club is a place where students learn the fundamentals to singing the rhythmic and soulful style of gospel music. With knowledge of it’s use in worship, we reflect on the gospel message to prepare our hearts, then train our voices to respond through song. At the moment we are learning to execute vocal harmonies, air control techniques, and developing good posture habits for the fullest sound. I proudly quote the members who’ve affectionately named it „Citri’s Cool Gospel Club” or C. C. G. C. .

Elżbieta Duńska-Rojek

Nauczyciel Język angielski

Jestem nauczycielem ponieważ chcę dzielić się z dziećmi swoją wiedzą i doświadczeniem, a jednocześnie czerpać od nich radość. Widząc ich rozwój praca z nimi przynosi mi wiele satysfakcji na co dzień.

Z wykształcenia jestem oceanologiem, a konkretnie biologiem morza – to pasja do świata podwodnego zaprowadziła mnie do Gdyni. Pasja pozostała, lecz później podjęłam podyplomowe studia pedagogiczne, potem studia licencjackie na filologii angielskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Chcąc rozwijać swój warsztat skończyłam również podyplomowe studia – Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna oraz kurs kwalifikacyjny dotyczący Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, który wykorzystuję w pracy z najmłodszymi pociechami.

Uwielbiam tańczyć, pływać, podróżować oraz oglądać programy naukowe dotyczące przede wszystkim morskich głębin.

Ewa Sielicka

Nauczyciel Malowanie ikon

Opis wkrótce

Jarosław Gawlik

kadra_j_gawlikNauczyciel Wychowanie Fizyczne

Jestem nauczycielem,ponieważ uwielbiam sport oraz pracę z dziećmi. Praca nauczyciela wychowania fizycznego daje mi połączenie moich dwóch zamiłowań. Możliwość przekazywania miłości do aktywności fizycznej i sportu daje mi wiele radości.

Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, moja specjalizacja to tytuł trenera pływania. Kontynuuję studia magisterskie w kierunku zarządzania w sporcie. Jestem również instruktorem snowboardu oraz ratownikiem WOPR.

Moją największą pasją jest pływanie, to sport któremu poświęciłem się od dziecka. Oprócz tego mam wiele innych zainteresowań , latem gram w ultimate frisbee oraz można mnie spotkać na plaży pływającego na skimboardzie, uwielbiam wszystkie sporty zimowe ,a w jesienne ponure dni trenuje crossfit.

Joanna Mańkowska

Nauczyciel Wspomagający, Terapeuta, Psycholog

Jestem nauczycielem, ponieważ wiele satysfakcji sprawia mi czynienie z trudnych rzeczy łatwe. Dzięki moim uczniom ciągle się czegoś uczę, staję przed wyzwaniami, mam wiarę w ludzi. To oni ratują mnie przed rutyną i pozwalają nadal cieszyć nawet z bardzo małych postępów.

Wykształcenie

 • Studia magisterskie
 • Certyfikat Tutora
 • Kurs z zakresu pracy z uczniem szczególnie uzdolnionym w ramach projektu Zdolni z Pomorza

Pasje

Uwielbiam czytać książki Agathy Christie. Podróżuję wszelkimi środkami lokomocji oraz  spędzam czas na rozmowach z bliskimi.

Kacper Zyzek

Nauczyciel Historia

Jestem nauczycielem ponieważ – mimo moich oporów – wszystkie znaki na niebie i ziemi tak wskazywały. W końcu uległem i odnalazłem tu swoje miejsce.

Moje wykształcenie:

 • Studia licencjackie i magisterskie na kierunku Historii w specjalności Historii Literatury Wczesnochrześcijańskiej, ukończone dyplomem z wyróżnieniem (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Warszawa)
 • Podyplomowe studia Przygotowania Pedagogicznego ukończone z wynikiem bardzo dobrym (Akademia Marynarki Wojennej, Gdynia)
 • Certyfikat ukończenia kursu „Empowerment in ICT skills”, dotyczącego stosowania najnowszych technologii informacyjnych na zajęciach (Exectuive Training Institute, St. Julians, Malta)
 • Certyfikat językowy FCE

Moje pasje to małżeństwo, rodzina oraz wychowanie i nauczanie w teorii i praktyce; historia idei; duchowość.

Kamilla Bienias

Nauczyciel Klasy I-III

Jestem nauczycielem ponieważ lubię błysk w oku dziecka, gdy czuje, że rozumie bardziej, chce wiedzieć więcej, zaczyna kochać uczyć się. Moja praca jest ważna, bo dbam o harmonijny rozwój powierzonych mi dzieci i pokazuję swoim wychowankom, że mogą się doskonalić i spełniać swoje marzenia, by stawać się mądrymi, szczęśliwymi ludźmi.

Moje wykształcenie:

Skończyłam pięcioletnie studia dzienne na kierunku Nauczanie Początkowe z Wychowaniem Przedszkolnym. W mojej pracy przydają się też studia podyplomowe na kierunku Pomoc Psychologiczna oraz Doradztwo Zawodowe. Każdego roku inspiruję się na licznych kursach klasyfikacyjnych i doskonalących. Najważniejsze dla mnie były: kurs Konstruowanie Programów Własnych, kurs trenerski TOC, Przyjaciele Zippiego- kurs pomocy psychologicznej dla małych dzieci, Inteligencje Wielorakie wg Howarda Gardnera…

Moje pasje:

Uwielbiam czytać mądre książki, jeździć na łyżwach lub rolkach, uprawiam nordic walking i kocham wyprawy w góry.

Karolina Nowak

Nauczyciel Klasy I-III

Jestem nauczycielem, ponieważ spotkałam na swojej drodze ludzi, którzy zarazili mnie swoją pasją do nauczania i od których się wiele nauczyłam. Dla mnie każdy dzień spędzony z dziećmi niesie ze sobą nowe wyzwania i doświadczenia. Ta praca dodaje mi skrzydeł i upewnia mnie w przekonaniu, że jestem na właściwym miejscu.

Wykształcenie:

Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna, Wydział Pedagogiki, licencjat wczesnej edukacji i logopedii. Uniwersytet Gdański, Wydział Nauk Społecznych, magister pedagogiki.
Ukończyłam również liczne szkolenia i kursy organizowane przez Sopocki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Gdańsku Oświata-Lingwista, Wydawnictwa Edukacyjne i Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczne (między innymi: „Sześciolatek w szkole”, „Praca z dzieckiem z zaburzeniami koncentracji uwagi, impulsywności i nadruchliwości”, „Metoda projektów w kształceniu zintegrowanym”, „Matematyka – twórcze rozwiązywanie problemów”, „Indywidualizowanie pracy na lekcji”, „Sztuka prowadzenie trudnych rozmów – studium przypadku”).

Moje pasje:

Podróże stanowią dla mnie ważny element mojego życia. Wspomnienia z tych całkiem bliskich i tych odległych wypraw działają dla mnie jak katalizator energii – przydatnej w pracy nauczyciela. Lubię też eksperymentować w kuchni i muzykę na żywo.

Katarzyna Szewczak

Nauczyciel Zajęcia plastyczne

Jestem nauczycielem ponieważ…w tej pracy nigdy nie jest nudno :). Bycie nauczycielem zmusza do nieustannego działania, pracując z dziećmi muszę być zawsze „tu i teraz”. W sztuce, na której gruncie się wspólnie poruszamy, zachwyca mnie ich spontaniczność i nieutracony jeszcze kontakt z pierwotnymi sposobami wyrażania.

Moje wykształcenie:

 • Studia z Edukacji Artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu;
 • Kurs Biblioterapia w rozwoju kreatywnej aktywności słownej i plastycznej

Moje pasje to przede wszystkim sztuka – twórczość innych artystów, moja, i dziecięca.

Lidia Jończak

Nauczyciel Język angielski

Jestem nauczycielem, ponieważ uwielbiam uczyć i lubię kontakt z dziećmi. Pochodzę z rodziny nauczycielskiej więc wybór mojej drogi zawodowej był raczej oczywisty 🙂

Moje wykształcenie:

(studia wyższe, podyplomowe, ważne certyfikaty): studia licencjackie i magisterskie na kierunku filologia angielska UMK Toruń, dyplom nauczycielski, specjalność język angielski NKJO Toruń, kurs pedagogiczny oligofrenopedagogika.

Moje pasje:

Moją prawdziwą pasją są podróże, uwielbiam również jazdę na rowerze i łyżworolkach. Nie mogę żyć bez spacerów po lesie z moimi psami.

Łukasz Denisiuk

Nauczyciel języka angielskiego

Dzieci zarażają optymizmem, od nich można się najwięcej nauczyć. Radości, pokory i spokoju w dążeniu do celu oraz tego, jakie metody najlepiej sprawdzają się w pracy z nimi. Dzieci są dla mnie partnerami w kształceniu. Kiedy się spotykamy i razem pracujemy, często zaskakują mnie swoją mądrością.

Jestem absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku filologia angielska. Chcąc cały czas wzbogacać swoją wiedzę i umiejętności dydaktyczno-opiekuńczo-wychowawczo-kształcące, zapisałem się na studia pedagogiczne również na Uniwersytecie Gdańskim. Ponadto posiadam wiedzę z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Nauczanie młodzieży także nie jest mi obce, miałem możliwość pracy w placówce licealnej. Prowadziłem także kursy językowe dla dzieci i dorosłych.

Cały czas poszerzam swoją wiedzę, poprzez uczestnictwo w licznych kursach, szkoleniach i warsztatach. W swojej pracy wykorzystuje nowatorskie metody nauczania, za pomocą gier i zabaw dydaktycznych. Interesuję się psychologią perswazyjną, literaturą historyczną, teatrem i filmem. Swoje wolne chwile spędzam aktywnie, biegając i biorąc udział w sportowych zawodach.

Magdalena Polidowska

Nauczyciel Klasy I-III

Jestem nauczycielem, ponieważ…
…pochodzę z rodziny o silnych, wielopokoleniowych tradycjach pedagogicznych. W pracy z dziećmi kieruję się słowami Janusza Korczaka „Mów dziecku, że jest dobre, że może, że potrafi…”.

Moje wykształcenie

 • Studia Magisterskie na Uniwersytecie Gdańskim, kierunek pedagogika, pedagogika społeczna,
 • Studium Podyplomowe GWSH, Gdańsk, kierunek kształcenie zintegrowane,
 • Kurs kwalifikacyjny z zakresu oligofrenopedagogiki (ODN Gdańsk),
 • Kurs kwalifikacyjny dla oświatowej kadry kierowniczej (ODN Gdańsk),
 • Prócz wyżej wymienionych ukończyłam jeszcze liczne szkolenia i formy doskonalenia zawodowego nauczycieli m.in.:
  • Diagnoza gotowości szkolnej – wypracowanie narzędzi i rekomendacja do dalszej pracy z dziećmi,
  • Aktywizujące metody nauczania,
  • Dostosowanie form i metod do specjalnych potrzeb edukacyjnych uczniów,
  • Wspieranie rozwoju zainteresowań i pasji ucznia zdolnego (Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku),
  • Dziecko z wadą słuchu w przedszkolu i szkole masowej (Specjalistyczny Ośrodek Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu, Gdańsk),
  • Rola dyscypliny w wychowaniu (Centrum Kształcenia Liderów i Wychowawców im. Pedro Arrupe w Gdyni),
  • Konferencja szkoleniowa „Na drodze do samodzielności. Tworzenie warunków rozwoju i systemu wsparcia dla dzieci z Zespołem Aspergera i ich rodzin” (Stowarzyszenie POMOST),
  • Pomorskie – dobry kurs na edukację. Doskonalenie kadr systemu oświaty (Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego).

Ponadto jestem pomysłodawcą i współorganizatorem inicjatywy non-profit Dobre Konferencje, której celem jest organizacja bezpłatnych konferencji dla nauczycieli i rodziców. Tematami dotychczasowych wydarzeń były m. in.: Zespół Aspergera, rozwój emocjonalny dzieci i młodzieży oraz kształtowanie poczucia bezpieczeństwa u dzieci i młodzieży.

Moje pasje

W życiu najważniejsza jest dla mnie rodzina, która jest moim źródłem siły i szczęścia. W czasie wolnym uwielbiam czytać dobre książki (najlepiej siedząc przy kominku) i wypić kubek smacznej herbaty. Część wolnego czasu poświęcam na dokształcanie siebie, ale także innych organizując konferencje edukacyjne. Cenię sobie spotkania z przyjaciółmi, podczas których można się pośmiać. Mam również słabość do czekolady i dobrej kawy.

Małgorzata Majer

Nauczyciel Język angielski  i hiszpański

Jestem nauczycielem, ponieważ… uwielbiam uczyć, kocham dzieci. Czerpię przyjemność z tego, kiedy się bawią i jednocześnie uczą. Zawód ten był moim marzeniem już wtedy, kiedy sama byłam dzieckiem.

Moje wykształcenie (studia wyższe, podyplomowe, ważne certyfikaty)……… Dyplom Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych, Studia Licencjackie: Filologia Angielska, Studia Magisterskie: Historia Sztuki, Filologia Angielska, Certyfikat DELE

Moje pasje ……………… Języki Obce, Sztuka, Muzyka, Podróże

Marta Piernikowska-Hewelt

Nauczyciel Klasy I-III

Jestem nauczycielem, ponieważ … sprawia mi dużo radości odkrywanie wraz z uczniem jego talentów i towarzyszenie mu w zdobywaniu nowych umiejętności

Moje wykształcenie (studia wyższe, podyplomowe, ważne certyfikaty) – Pedagogika Specjalna – Uniwersytet Gdański, International Education – Stockholm University , Terapia pedagogiczna – Polskie Towarzystwo Dysleksji, Kierowanie projektami UE- Uniwersytet Gdański, TOC dla Edukacji – certyfikat trenerski; Mediacje Rówieśnicze – Peace Education Foundation- certyfikat trenerski; Jak uczyć uczniów uczenia się (nowoczesne metody wspierania procesu uczenia-nauczania) – Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli – szkolenie trenerskie.

Moje pasje – podróże dalekie i bliskie, górskie wycieczki i siatkówka.

Marzena Staniszewska

Nauczyciel Muzyka

Jestem nauczycielem ponieważ, życie „nie tylko po to jest, by brać, nie po to, by bezczynnie trwać”, ale siebie samego trzeba dać.
Wykształcenie: wyższe, magister sztuki ; Akademia Muzyczna w Poznaniu, kierunek: Edukacja Muzyczna
Pasje: muzyka chóralna, pedagogika zabawy, praca w ogrodzie, spacery nad morzem
Bardzo lubię smacznie i zdrowo zjeść, uprawiać kwiaty i warzywa w ogrodzie. Z zamiłowania jestem „mamą złota rączka”- do tańca i do różańca. Czasami coś uszyję, czasami szaleje z piłą elektryczną. Mam smykałkę do pieczenia ciast i do dyrygowania. Ale najbardziej na świecie cieszy mnie relacja, jaką buduję z każdym napotkanym dzieckiem. To prawdziwa przygoda i wielka odpowiedzialność. Do końca życia pamiętamy albo tych ludzi, którzy nas zranili, albo tych, których kochaliśmy. Każde dziecko musi odczuwać, że jest kochane i akceptowane – to moje życiowe motto.

Paweł Jackowski

Wicedyrektor s. nauczania, tutor

Jestem nauczycielem, bo dzięki temu zawsze mogę się jeszcze czegoś nauczyć. Homines, dum docent, discunt. Ukończyłem studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu i na Uniwersytecie Gdańskim, jednak większość swojej wiedzy i umiejętności zdobyłem ucząc innych. Jako filolog z wykształcenia, uczę języka angielskiego i tłumaczę, dzięki czemu realizuję swoją pasję, którą jest okrywanie i tworzenie kultury, będącej filarem człowieczeństwa. W wolnych chwilach realizuję wszystkie swoje talenty jako harcerz Skautów Europy i szef gromady wilczków.

Paweł Jodczyk

Nauczyciel Przyroda

Jestem nauczycielem, ponieważ … tak mi się zamarzyło na drugim roku studiów, a marzenia się spełniają Staram się iść w życiu za tym, co mnie urzeka (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Najkrócej można nazwać to Pięknem. Dzięki mojej pracy i realizacji pasji – coraz bardziej przybliżam się do realizacji maksymy: „rób to, co kochasz, a nie będziesz musiał pracować.”

Moje wykształcenie:

magister biologii UG, absolwent Studiów nad Rodziną na UKSW w Warszawie, absolwent studiów podyplomowych z przyrody, instruktor narciarstwa SITN PZN.

Moje pasje:

Narty, góry, podróże z całą rodziną, zapasy z synami na kanapie w pokoju. Jestem również założycielem Biura Turystycznego PAUL Podróże z Duszą oraz Szkoły Narciarstwa i Snowboardu Paul SKI.

Sylwia Nitkowska

Nauczyciel Język polski

Jestem nauczycielką, ponieważ lubię pracę „na żywo”. W szkole jest jak „w zatrzęsieniu”-ciągła zmienność, zaskakujące sytuacje, przebywanie z żywiołem jakim są dzieci i młodzież, codzienne spotkania z ciekawymi ludźmi, czyli ze wszystkimi sprawiają, że w tej pracy życie wre! A ja uwielbiam, kiedy życie aż iskrzy od wielobarwności.

Wykształcenie

filolog klasyczny i polski, terapeuta pedagogiczny, mediator sądowy i pozasądowy, certyfikowany tutor, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Tutoringu PoToTu „Bliżej”.

Pasje

Czytam jak na filologa przystało, szczególnie poezje Anny Kamieńskiej. Wielbię też teatr i kino. Szczególnie chętnie i uparcie oglądam obrazy Carlosa Saury i Michelangelo Antonioniego. Nieśmiało piszę krótkie teksty. Uwielbiam spędzać czas na spływach kajakowych, bo życie na rzece jest tak oddalone od nieważnych spraw i nierealnie spokojne. Pasjami lubię snowboard!
Największą radość sprawia mi jednak przebywanie z ludźmi. Podczas rozmów zazwyczaj mnie oświeca i dokonuję różnych przewartościowań w swoim życiu. Uważam, że ludzie, których spotykam-zarówno moi przyjaciele, jak i ci, z którymi mam trudność-są dla mnie największą inspiracją do działań.

Sylwia Sorn

Nauczyciel Matematyka

Jestem nauczycielem, ponieważ wiele satysfakcji sprawia mi czynienie z trudnych rzeczy łatwe. Dzięki moim uczniom ciągle się czegoś uczę, staję przed wyzwaniami, mam wiarę w ludzi. To oni ratują mnie przed rutyną i pozwalają nadal cieszyć nawet z bardzo małych postępów.

Wykształcenie

 • Studia magisterskie fizyka z matematyką ze specjalnością nauczycielską
 • Certyfikat Tutora
 • Kurs z zakresu pracy z uczniem szczególnie uzdolnionym w ramach projektu Zdolni z Pomorza

Pasje

Uwielbiam czytać książki Agathy Christie. Podróżuję wszelkimi środkami lokomocji oraz  spędzam czas na rozmowach z bliskimi.

 

Współpraca

Anna Bielak

Psycholog

Jestem psychologiem, ponieważ ciekawi mnie człowiek ( duży, czy mały),
jego świat, życie wewnętrzne…i to jest
zachwycające patrzeć, jak się rozwija.

Moje wykształcenie: wyższe psychologiczne.

Moja pasja: spotkanie, rozmowa… psychoterapia oraz gotowanie, taniec,
rower i podróże 🙂

Dobrosława Szczot

Logopeda

Opis wkrótce

Ewelina Formela

Logopeda

Opis wkrótce

Zaloguj

Create an account