fbpx

O nas

Misja szkoły:  Abym odszedł stąd lepszy – Ut exeam melior

Jesteśmy RAZEM po to, aby KAŻDY – a więc nasi uczniowie, ich rodzice, nauczyciele – ubogacając siebie nawzajem, codziennie stawał się lepszym człowiekiem.

Główny cel:  Stworzenie warunków do samorozwoju

Stowarzyszenie „Towarzystwo Edukacyjne LOKOMOTYWA” powstało z inicjatywy kilku małżeństw, którzy postanowili – dla swoich dzieci – stworzyć przedszkole, które będzie przedłużeniem ich domu i wyznawanych tam wartości. Inspiracją były więc:  najlepsza edukacja i staranne wychowanie – w duchu pracowitości, odpowiedzialności, wolności. Wszystko to, by w przyszłości umieli budować i dokonywać dobrych zmian w swoim otoczeniu, pracy, społeczeństwie – w duchu służby i miłości.

I tak się stało… W roku 2006 powstało Niepubliczne Przedszkole „Lokomotywa” z grupką … 8 dzieci… Wkrótce okazało się, iż edukacja oparta na personalizmie, w duchu wartości katolickich jest wartością dla wielu rodzin, które wciąż dołączają do naszej Lokomotywy. Co nas łączy? Pragnienie pełnego rozwoju dziecka – to mianownik łączący różne rodziny i środowiska.

DOŁĄCZ DO NAS!

 

Co jest naszym sukcesem?

Stawiamy na 2 filary: wychowanie i edukację

WYCHOWANIE

EDUKACJA

  • indywidualny opiekun (tutor), który obserwuje rozwój ucznia, konsultuje proces edukacyjno-wychowawczy z innymi nauczycielami i wspólnie z rodzicami buduje indywidualny plan rozwoju
  • pogłębianie relacji z Bogiem: formacja duchowa i odwoływanie się do zasad moralnych
  • patriotyczne i obywatelskie postawy – autorski program historii od I klasy, działalność dobroczynna i charytatywna
  • budowanie wspólnego środowiska rodzin – wyjazdy, spotkania, współpraca
  • edukacja oparta na  klasycznych  i nowoczesnych metodach kształcenia
  • rozszerzony  program nauczania języków obcych (j. angielski i j. hiszpański)
  • program kształcenia uczniów uzdolnionych i o specjalnych potrzebach edukacyjnych
  • programy odkrywania talentów

Kreatywni i w pełni zaangażowani nauczyciele, stale podnoszący swoje kompetencje, dają z siebie wszystko co najlepsze.

CHCEMY SIĘ TYM WSZYSTKIM DZIELIĆ! Zapraszamy do nas Rodziny, które patrzą na swoje dziecko jako „zadany dar”. Stwórzmy mu razem miejsce najlepszego wzrostu, jest jeszcze na to czas…

Fundusz stypendialny sprawia, że w naszych placówkach jest miejsce dla każdego, komu bliskie są nasze wartości.

Zapraszamy do nas. Proszę umówić się na „dzień otwarty” – pokażemy Państwu nasze placówki i odpowiemy na wszystkie pytania.

FORMACJA DUCHOWA

W placówkach Towarzystwa Edukacyjnego Lokomotywa nauczanie religii i wychowanie odbywają się zgodnie z podstawowymi zasadami doktryny katolickiej. Formacja duchowa w szkole Lokomotywa jest bardzo ważnym aspektem kształtowania OSOBY. Dla wierzących rodziców jest to najważniejsza kwestia, dlatego szkoła stwarza swoim podopiecznym takie warunki, aby mogli poznać zasady wiary i pogłębić swoją relację z Bogiem.

Cele te realizujemy poprzez praktykowanie codziennej modlitwy, uczestniczenie w katechezie oraz sakramentach podczas ważnych okresów liturgicznych Kościoła, uczestniczenie we Mszy Św. na początek i na koniec roku szkolnego, w rekolekcjach adwentowych i wielkopostnych, codzienne formowanie sumienia, odwoływanie się do zasad moralnych i duchowych. Nie można narzucić wiary nikomu, dlatego przede wszystkim wspieramy uczniów w kształtowaniu cnót i rozwijaniu intelektu, dzięki którym mogą w wolności wybierać i czynić dobro.

W wychowaniu religijnym bardzo ważna jest postawa wychowawców, świadectwo ich życia, szacunek, otwartość i autentyczność.

Opiekunem Duchowym Szkoły i Przedszkola Lokomotywa jest Ojciec Bertold Dąbkowski, OCD – karmelita bosy, rekolekcjonista, spowiednik i przyjaciel Lokomotywy. O. Bertold przygotowuje dzieci i ich rodziców do Pierwszej Komunii św., przewodniczy liturgii na rozpoczęcie oraz na zakończenie roku szkolnego.

Uwaga – w każdy pierwszy wtorek miesiąca o. Bertold odprawia Mszę św. w intencji dzieci, rodziców oraz kadry nauczycielskiej Lokomotywy. Zapraszamy – Klasztor Karmelitów Bosych, ul. Bartosza Głowackiego 3, Sopot


O. Bertold służy również radą i posługą duszpasterską kadrze i rodzicom.

 

NASZE PLACÓWKI

Edukacja przedszkolna w LOKOMOTYWIE odbywa się w Sopocie, na ul. Obr. Westerplatte 17
Jest to piękna, zabytkowa kamienica, po generalnym remoncie. Tuż obok znajduje się nowoczesny i przyjazny dzieciom plac zabaw oraz Biblioteka.
Zerówka – grupa 6-latków – w Sopocie, na ul. Jana z Kolna 35.

Od września 2020 r. FUNKCJONUJE nowa placówka w Gdyni! Grupy 3,4,5 latków spędzają czas w nowym budynku Domu Marzeń w Gdyni, ul. Strzelców 28. Ostatnie wolne miejsca! www.lokomotywa.edu.pl/gdynia

Każdy obiekt przygotowany jest pod względem przepisów sanitarnych, straży pożarnej, posiada przestronne, czyste, dobrze wyposażone sale zabaw, szatnie, toalety i przyjazne otoczenie, które stwarza wiele możliwości do eksploracji.

Edukacja szkolna w LOKOMOTYWIE odbywa się w Sopocie, na ul. Jana z Kolna 35.

Szkoła przygotowana jest pod względem przepisów sanitarnych i straży pożarnej. Obok znajduje się plac zabaw i boisko.

Każda klasa wyposażona jest w tablicę multimedialną, atrakcyjne materiały i pomoce dydaktyczne. Posiadamy też salę komputerową i dwie sale gimnastyczne.

ss_social_share_disable:
0

Zaloguj

Create an account
Facebook
YouTube
Instagram
Copy link
Powered by Social Snap