Mistrzostwa Ogólnopolskie w Rummikub 2013

Wspólna zabawa, ogromne emocje, trochę rywalizacji i przy okazji powtórka z dodawania, czyli jednym słowem Rummikub. Kto choć raz zagrał tę grę wie, że ona naprawdę wciąga!

22.11. oraz 25.11. w Lokomotywie odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Rummikub. Chętnych do wzięcia udziału w eliminacjach było aż 24 uczniów! Wcześniej dzieci wykorzystywały każdą wolną chwilę, by rozegrać choć „jedną partyjkę”. I tak po czterech zaciętych rundach Mistrzostw Szkolnych wyłoniliśmy dwóch zwycięzców: Antka i Igę, którzy 29.11. godnie reprezentowali naszą Szkołę na Mistrzostwach Ogólnopolskich w Rummikub 2013 w Sztumie.

Finał odbył się nowoczesnym kino-teatrze przy Sztumskim Centrum Kultury. Do zmagań stanęło 88 mistrzów i wicemistrzów z 44 szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Mimo sporej różnicy wieku i rywalizowania ze starszymi kolegami i koleżankami nasi reprezentanci stanęli do walki bez kompleksów. Szczególnie dobrze poszło Antkowi, który po 4 grach eliminacyjnych z 7 wynikiem przeszedł do półfinału. W kolejnych trzech grach niestety nie udało się już uzyskać wyniku promującego do finału i na tym nasz udział w turnieju się zakończył. Jesteśmy bardzo dumni z naszych dzieci – ich waleczna postawa była naprawdę budująca, co było powszechnie komentowane. Antek, jako najmłodszy uczestnik Mistrzostw został poproszony o losowanie pamiątkowych upominków dla zawodników i ich opiekunów.

Warte podkreślenia jest też, że wyjazd do Sztumu był pierwszą wycieczką Misia – naszej maskotki projektu comenius. Miś ma brata w Madrycie i siostrę w Londynie i wszystkie biorą aktywny udział we wszystkich wydarzeniach swoich szkół.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Mistrzostw

vsw_pmvw_video_source:
vsw_pmvw_video_id: