Aktualności przedszkole szkoła

Konferencja na UG – TALENT DLA WSPÓLNOTY – zapraszamy rodziców i nauczycieli

Jako Partner merytoryczny zapraszamy Państwa na konferencję naukowo-dydaktyczną:

TALENT DLA WSPÓLNOTY

Czy polska szkoła jest kuźnią talentów?

Każdy rodzic chce, by jego dziecko wzmacniało swój potencjał,  realizowało marzenia, w przyszłości zdobyło ciekawą pracę i „do czegoś w życiu doszło”. Celem konferencji jest zatem podjęcie dyskusji na temat indywidualnego podejścia do ucznia oraz budowanie kultury sprzyjającej odkrywaniu i rozwijaniu potencjału każdego młodego człowieka. Podczas konferencji eksperci zaprezentują aktualny stan wiedzy na temat odkrywania indywidualnych uzdolnień i pracy z talentem.

UWAGA – WŚRÓD PRELEGENTÓW PRZEDSTAWICIELE SZKOŁY PODSTAWOWEJ LOKOMOTYWA

Kiedy: 28 listopada 2017 roku, w godzinach 10.00 – 14.50

Gdzie: Wydział Nauk Społecznych UG (aula), ul. Bażyńskiego 4.

Zgłoszenia: : https://talentdla.evenea.pl

Wstęp: bezpłatny

PROGRAM:

9:30 – 10:00 Recepcja – rejestracja uczestników

10:00 – 10:10 Rozpoczęcie konferencji, przemówienia otwierające

10:10 – 11:10 SESJA WYKŁADOWA Talent dla wspólnoty – wspólnota dla talentu

– dr hab. Grzegorz Grochowski, PWTW – Dlaczego „Talent dla wspólnoty”?, misja i cele konferencji.

– dr hab. Witold Toczyski, UG – Budzenie ducha przedsiębiorczości młodzieży.

– dr Maria Marcińczuk, UG – Siła talentu dla wspólnoty, wspólnota dla talentu na przykładzie Chikuni w Zambii.

– prof. dr hab. Krzysztof Diks, UW – Polska talentami informatycznymi stoi i co dalej?

11:10 – 11:30 Przerwa kawowa, poczęstunek

11:30 – 12:05 DEBATA OKSFORDZKA, Instytut Debaty Publicznej: Czy polska szkoła jest kuźnią talentów?

12:05 – 13:05 DOBRE PRAKTYKI – doświadczenia wychowawców pracujących z talentami, możliwość zadawania pytań.

Ryszard Szubartowski (III L. O., Gdynia) – wybitnie uzdolnieni nauki ścisłe; Iwona Krumholc (Specjalny Ośrodek SzkolnoWychowawczy nr 2 ,Gdynia) – zdolni ze specjalnymi potrzebami; Radosław Nowak (Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień) –utalentowani zagrożeni uzależnieniami; Iwona Wirkus-Romanowska (Zespół Szkół Kreowania Wizerunku, Gdańsk) – talenty zawodowe; Edyta Gronowska (S.P. Lokomotywa, Sopot) – talenty najmłodszych; Janusz Robionek (Szkoły św. Jana de la Salle, Gdańsk) – talenty i wartości

13:05 – 13:15 Wręczenie nagród w konkursie Talent dla Wspólnoty, zakończenie sesji wspólnej.

13:20 – 14:50 WARSZTATY – równoległe zajęcia w zakresie rozpoznawania, wspierania i kierowania talentami dedykowane nauczycielom wszystkich szczebli nauczania, rodzicom oraz studentom.

dr Maria Marcińczuk, Małgorzata Prawdzik – Masz talent, rozpoznać swój talent; Marta Piernikowska – Hewelt, Joanna Mańkowska – Włącz aplikację TWÓRCZY UMYSŁ! – warsztaty kreatywnego i krytycznego myślenia; dr Alicja Komorowska – Zielony – Metody pracy z dzieckiem zdolnym w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym; dr Anna Malenda – Zrozumieć potencjał dziecka

14:50 Wydawanie certyfikatów za udział w konferencji.

Organizator:

Fundacja WIEM I UMIEM