Aktualności przedszkole szkoła Wiedza, artykuły, porady

GALA BOHATERÓW – koncert ku czci wielkich Polaków – 17.09.2017 – Ołowianka

Kierując się pragnieniem odkrywania zasłużonych dla naszej Ojczyzny i świata Polaków, o których wciąż wiemy za mało, TE LOKOMOTYWA postanowiło zainicjować nowe wydarzenie w kalendarzu Trójmiasta, czyli GALĘ BOHATERÓW – na którą niniejszym mamy przyjemność Państwa zaprosić.

CZAS I MIEJSCE: 17 września 2017 r. g. 16.30 Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku – na wyspie Ołowianka

IDEA GALI BOHATERÓW:

Gala Bohaterów to koncert symfoniczny polskiej muzyki filmowej zespołu Alla Vienna dedykowany zasłużonym Polakom. Prowadząc od 11 lat Szkołę i Przedszkole LOKOMOTYWA w Sopocie widzimy, iż niezależnie od działań placówek edukacyjnych to my dorośli, musimy formować nasze sumienia i wzbogacać wiedzę, by być autorytetami i wskazywać autorytety przyszłym pokoleniom.

Jesteśmy dumni z naszego kraju i jego historii, jesteśmy też dumni z naszych wybitnych rodaków, którzy swoim życiem, pracą i wyborami zasłużyli się dla Polski i świata. Dlatego też postanowiliśmy rozpocząć nowe wydarzenie, którego celem będzie odkrywanie naszej historii, krzewienie postaw patriotycznych oraz wskazywanie autorytetów, godnych naśladowania. Pragniemy co roku spotykać się, łącząc różne środowiska i mówić o polskich bohaterach w kategoriach: dla Polski i świata, dla nauki, dla społeczeństwa i dla rodziny.

W tegorocznej edycji, w atrakcyjnej – multimedialnej formie – zaprezentujemy postacie: Danuty Siedzikówny “Inki”, prof. Jana Czochralskiego, Generała Mariusza Zaruskiego oraz prof. Włodzimierza Fijałkowskiego.

Więcej informacji: www.galabohaterow.pl

Wydarzenie jest adresowane do Państwa oraz Waszych bliskich, dorosłych i młodzieży od 12 lat.

Podczas wydarzenia będziemy zbierać środki na zasilenie Funduszu Stypendialnego Lokomotywy. Dzięki Państwa hojności przez kolejny rok dzieci z rodzin w trudnej sytuacji finansowej będą mogły kontynuować edukację w naszych placówkach.

Po uroczystości zapraszamy na okolicznościowy poczęstunek.

Gala Bohaterów jest imprezą niebiletowaną – wejście tylko na zaproszenia. Aby je otrzymać należy zgłosić się przez stronę (http://www.galabohaterow.pl/zgloszenie/).

Decyduje kolejność zgłoszeń do wyczerpania zaproszeń – limit 600 miejsc.

PATRONATY, PARTNERZY I MEDIA

PATRONAT HONOROWY: JE Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź, Wojewoda Pomorski Pan Dariusz Drelich, Marszałek Województwa Pomorskiego Pan Mieczysław Struk, Prezydent Miasta Gdyni Pan Wojciech Szczurek oraz Pomorski Kurator Oświaty Pani Monika Kończyk.

PARTNERZY: Instytut Pamięci Narodowej, Lotto, Narodowy Bank Polski, Pomorski Związek Żeglarski, Gdański Ośrodek Sportu, Miasto Gdańsk, Poczta Polska S.A.

MEDIA – TVP 3, Radio Gdańsk, Gość Niedzielny, Dziennik Bałtycki

MECENAS GALI BOHATERÓW – Energa

SPONSORZY: OMIDA GROUP, Olivia Business Centre, Fundacja Stefczyka

Do zobaczenia już 17. września 2017 r. o g. 16.30 Filharmonii Gdańskiej na Ołowiance!