Aktualności szkoła

Finał olimpiady historycznej „Historia, znam i lubię”

Nie da się zrozumieć teraźniejszości, gdy nie pozna się przeszłości.

Dlatego też od najmłodszych lat dzieci w naszej Szkole – przez zabawę uczą się historii swojego regionu i kraju, by rozumieć więcej.

W ramach olimpiady historycznej „Historia, znam i lubię” – od października uczniowie klas II i III samodzielnie badali różne zagadnienia związane z naszą fascynującą historią.

Dnia 29.05.2017 r. w Szkole LOKOMOTYWA odbył się WIELKI FINAŁ, w którym młodzi badacze przeszłości popisywali się zdobytą wiedzą. Naprawdę wszyscy mają bardzo szerokie wiadomości, ale trzeba było wybrać tych najlepszych z najlepszych:

I miejsce – Karol Winnicki

II miejsce – Antek Urbański

III miejsce – Olek Nowikowsk

IV miejsce – Tymek Makowski, Kacper Sroka oraz Rafał Sawicki

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Sponsorem nagród byli: INSTYTUT PAMIĘCI NARODOWEJ, Wydział Oświaty Miasta Sopotu, a także Towarzystwo Edukacyjne Lokomotywa.

Dziękujemy organizatorowi Olimpiady – Pani Kamilli Bienias wychowawcy klasy II oraz panu Kacprowi Zyzkowi, nauczycielowi historii w naszej szkole – za ogromne zaangażowanie i wkład w rozbudzanie pasji i zainteresowań młodego  pokolenia.