fbpx

Aktualności szkoła

Europejski Tydzień Kodowania w SP Lokomotywa! Płytki BBC micro:bit

Nasza Szkoła bierze udział w elitarnym wydarzeniu jakim jest Europejski Tydzień Kodowania, w ramach którego otrzymała grant na realizację zajęć. Zobaczcie co będą robić!

Już od poniedziałku 16 października 2017 r. w naszej Szkole odbędą się kreatywne zajęcia dla klas: 2-5 z wykorzystaniem płytek BBC micro:bit.

Czym jest płytka BBC micro:bit – zobaczcie film.

Płytkę można swobodnie programować w różnych językach i edytorze blokowym. Wyposażona jest w diody LED, przyciski, czujnik ruchu, kompas, może komunikować się z urządzeniami mobilnymi takimi jak smartphony, czy tablety. W trakcie zajęć uczniowie stworzą proste programy, w efekcie których płytki BBC micro:bit odtworzą skomponowaną muzykę, wykonają zadane animacje.

Kreatywna zabawa i nauka w jednym!

Europejski Tydzień Kodowania to spontaniczny ruch zapoczątkowany w 2013 r. przez młodych doradców ds. agendy cyfrowej ściśle współpracujących z Komisją Europejską. Akcja ta, realizowana przez wolontariuszy w całej Europie, ma na celu pokazanie wszystkim zainteresowanym, że programowanie może być ciekawe i przydatne. Może na przykład służyć do rozwiązywania problemów, wcielania różnych pomysłów w życie, czy komunikacji.

Więcej informacji:

https://www.meet-and-code.org/event/details/523
http://events.codeweek.eu/view/145181/programujemy-z-bbc-microbit/

Inicjatorem i sponsorem MEET AND CODE jest:


Partnerem wydarzenia jest:

Zaloguj

Create an account
Facebook
YouTube
Instagram
Share via
Copy link
Powered by Social Snap