fbpx

Aktualności szkoła

Europejski Tydzień Kodowania w SP Lokomotywa! LOFI Roboty w akcji!

Nasza Szkoła bierze udział w elitarnym wydarzeniu jakim jest Europejski Tydzień Kodowania, w ramach którego otrzymała grant na realizację zajęć. Zobaczcie co będą robić!

Już od poniedziałku 16 października 2017 r. w naszej Szkole odbędą się kreatywne zajęcia dla klas: 4-7, w ramach których uczniowie będą montować i programować LOFI Roboty.

Czym jest LOFI Robot – zobaczcie film

LOFI Robot to polski, edukacyjny system do konstruowania robotów i nauki programowania. Produkowany jest przez firmę z Gdańska, z którą nawiązaliśmy współpracę. W pierwszych dniach, w ramach zajęć, grupa uczniów zajmie się montażem robotów LOFI. Uczniowie pracować będą w 2-3 osobowych zespołach. Skonstruują oni roboty ucząc się podstaw: mechaniki, elektroniki i programowania, a także umiejętności pracy w grupie.

Kreatywna zabawa i nauka w jednym!

Europejski Tydzień Kodowania to spontaniczny ruch zapoczątkowany w 2013 r. przez młodych doradców ds. agendy cyfrowej ściśle współpracujących z Komisją Europejską. Akcja ta, realizowana przez wolontariuszy w całej Europie, ma na celu pokazanie wszystkim zainteresowanym, że programowanie może być ciekawe i przydatne. Może na przykład służyć do rozwiązywania problemów, wcielania różnych pomysłów w życie, czy komunikacji.

Więcej informacji:

https://www.meet-and-code.org/event/details/482

http://events.codeweek.eu/view/145190/kodujemy-lofi-roboty/

Inicjatorem i sponsorem MEET AND CODE jest


Partnerem wydarzenia jest

Zaloguj

Create an account
Facebook
YouTube
Instagram
Share via
Copy link
Powered by Social Snap