Egzamin na kartę rowerową

Na lekcjach Wychowania Komunikacyjnego w tym roku szkolnym, uczniowie klasy IV a, IV b i klasy V poznawali zasady ruchu drogowego oraz nauczyli się właściwego zachowania na drodze i szacunku dla innych uczestników ruchu drogowego. Wiedzą, że jazda na rowerze to nie tylko przyjemność i zabawa, ale duża odpowiedzialność.

W dniu 29.04.br. rozwiązywali próbne testy na kartę rowerową na komputerze w Sali Informatycznej.
Szóstego maja odbył się Egzamin Teoretyczny, na którym rozwiązywali test składający się z 15 pytań, aby zaliczyć należało poprawnie odpowiedzieć na 12 pytań. Uczniowie, którzy nie zdali testu, mieli możliwość poprawienia wyniku na kolejnych zajęciach.
Egzamin Praktyczny odbył się 27.05. br. o godzinie 8.00 i składał się z sześciu przeszkód terenowych, które uczniowie musieli pokonać: korytarz z desek, równoważnia, slalom kołowy (żmijka), korytarz plus przejście dla pieszych, przewiezienie piłeczki z jednego stanowiska na drugie (jazda jedną ręką), zatrzymanie w miejscu. Z trzech klas 30 uczniów zdało Egzamin i uzyskało kartę rowerową.

Podczas kursu dzieci podejmowały praktyczne zadania edukacyjne:
– Zawiadamianie telefoniczne karetki pogotowia, kiedy jesteśmy świadkami wypadku,
– Obsługa techniczna roweru,
– Umiejętności praktyczne z uwzględnieniem zasad ruchu drogowego,
– Pierwsza pomoc przedlekarska,
– Krzyżówki drogowe – program komputerowy –   rozwiązywanie.
Do Egzaminu teoretycznego i  praktycznego przygotowała Maria Januszewska – nauczycielka Techniki.

vsw_pmvw_video_source:
vsw_pmvw_video_id: