Adoptuj Babcię, adoptuj Dziadka

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II

W poniedziałek i wtorek (21.01 i 22.01) rodzice i dzieci uczęszczające do Niepublicznego Przedszkola  i Szkoły Lokomotywa w Sopocie wezmą udział w akcji „Adoptuj Babcię, adoptuj Dziadka”. W dniu  Babci i Dziadka odwiedzą starszych i samotnych mieszkańców naszego miasta, wskazanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie.  Mamy świadomość, że w tym dniu będziemy prawdopodobnie jedynymi gośćmi tych osób, dlatego chcemy wizytą dzieci, wręczeniem laurki i chwilą rozmowy podarować choć trochę radości sopockim seniorom.

Akcja ma także cel wychowawczy – kształtowanie postawy szacunku wobec innych ludzi, otwarcia się na ich potrzeby oraz pomoc tym, którzy tego potrzebują.

vsw_pmvw_video_source:
vsw_pmvw_video_id: