2- 4 września: rodzinny spływ kajakowy

Przypominamy, że już za tydzień jest nasz doroczny spływ kajakowy Lokomotywa & Przyjaciele.

Termin: 02-04.09.2016 r., Ośrodek Largo w Borsku

IMG_0025

Impreza ma charakter aktywnej rodzinnej rekreacji w bliskim kontakcie z przyrodą. Zapraszamy też wszystkich Przyjaciół Lokomotywy. W tym roku płyniemy już po raz ósmy!

Co roku jest to wyjątkowe wydarzenie i wspaniała przygoda, która pozwala na bliższe poznanie i integrację rodzin zaangażowanych w nasze przedszkole i szkołę i pozostałą działalność.

Zgodnie z zapowiedzią, w tym roku po raz pierwszy w naszej ośmioletniej historii spływów spotykamy się w pierwszy weekend września, czyli 02-04. września. Tym razem spłyniemy jednym z najbardziej urokliwych odcinków Wdy z Borska do Wojtala (ok 14 km)
Naszą bazą będzie Ośrodek Largo, ok 90 km od Trójmiasta.

Baza namiotowa będzie na terenie ośrodka, ponadto do naszej dyspozycji jest kilkanaście domków o różnej wielkości i konfiguracji. Łącznie możemy zagospodarować ponad 100 miejsc pod dachem:)

W restauracji będzie możliwość zamówienia śniadań oraz obiadów. Na terenie obiektu planujemy wieczorne ogniska oraz grill, nie wspominając o atrakcjach typu plaża, rowery, wielofunkcyjne boisko sportowe, rowery wodne, żaglówki (może jakieś niedzielne regaty?).

Ramowy program przewiduje przyjazd w piątek popołudniu/wieczorem i wspólne ognisko (na ognisko wkład własny). W sobotę startujemy zaraz przy naszym Ośrodku (w zależności od liczby osób w jednej lub w dwóch turach, godz. 10 i 11), trasą do Wojtala (po drodze Rezerwat Kamienne Kręgi – największe w Polsce, a drugie w Europie skupisko kamiennych kręgów. Jest to bardzo urokliwa i piękna rzeka o urozmaiconym tempie i zmiennym krajobrazie. Szacunkowy czas płynięcia to ok 5-6 godz., po powrocie do ośrodka obiad i wspólne zabawy. W niedzielę program do wyboru, atrakcje plażowo sportowe na miejscu. Ośrodek oferuje nam 20% zniżki na wypożyczenie sprzętu sportowego z ich bazy.

Poniżej podaję koszty uczestnictwa:

1. kajak* wraz z transportem powrotnym autokarem kajakowiczów – 75 zł/szt.
2. nocleg w namiocie – 10 zł za namiot + 10 zł/os/noc
3. domek 35 m2, 2-6 os. – 360 zł/2 noce**
4. domek 24 m2, 2-6 os. – 300 zł/2 noce**
5. śniadanie 15,00 zł, dzieci do 12 lat 10,00 zł
6. obiad 26,00 zł, dzieci do 12 lat 15,00 zł
7. koszty organizacyjne 5 zł/os ***

* kajki są 2-osobowe z możliwością wzięcia dodatkowo dziecka. A wiec możliwe opcje to: 2 os dorosłe, 2 os dorosłe + dziecko, 1 os dorosła + 1 dziecko lub 1 os dorosła + 2 dzieci.
** nie ma możliwości wynajęcia domków na jedną noc
*** są to koszty organizacyjne podzielone na szacunkową liczbę uczestników

Formuła spływu jest jak zawsze otwarta – czyli zapraszamy wszystkich krewnych i przyjaciół Lokomotywy! Zapewniamy, że nikt się nie będzie nudził:)

Zgłoszenia przez formularz google.
Po przesłaniu zgłoszenia system sprawdzi dostępność wszystkich wybranych opcji i w ciągu 24h prześlemy informację zwrotną z podsumowaniem oraz kwotą do przedpłaty, jako potwierdzenia rezerwacji. Prosimy postępować zgodnie z instrukcją.

W razie pytań lub wątpliwości proszę o kontakt mailowy na mój adres,
z kajakarskim pozdrowieniem,

Kuba Gorski

PS. serdecznie zapraszam osoby chętne do wsparcia organizacyjnego (m.in.: recepcja, pomoc przy logistyce, koordynacja startu). Kontakt via mail jakub.gorski@lokomotywa.edu.pl lub tel. 605 600 511