16.09.2018 – Gala Bohaterów 2018 – II edycja

Drodzy Rodzice i Przyjaciele Lokomotywy!

Już 16 września 2018 r. – GALA BOHATERÓW 2018 – czyli druga edycja naszego wyjątkowego wydarzenia.

Szczegóły i zapisy na dedykowanej stronie czyli www.galabohaterow.pl

Gala bohaterów to już cykliczne organizowane przez NAS wydarzenie na kulturalnej mapie Trójmiasta, którego celem jest krzewienie postaw patriotycznych oraz wskazywanie autorytetów godnych do naśladowania dla przyszłych pokoleń. Podczas uroczystego otwarcia głos zabierze Biskup Zbigniew Zieliński oraz Minister kultury Jarosław Sellin.

W tegorocznej edycji wyróżnieni zostaną bohaterowie w kategoriach: Polska i świat, nauka, społeczeństwo oraz rodzina. Są to kolejno: polski wicepremier i wybitny chemik – Eugeniusz Kwiatkowski, polski inżynier i żołnierz Szarych Szeregów – Jacek Karpiński, zamordowany przez hitlerowców polski lekarz psychiatra dr Józef Władysław Bednarz oraz polska siostra zakonna – Alicja Kotowska. Wszystkie te postacie łączą postawy patriotyczne i działanie dla dobra społeczeństwa.

Podczas uroczystej Gali nie zabraknie również członków rodzin niektórych bohaterów. O każdej ze wspomnianych postaci powstał krótki film, który był opowieścią o ich działalności dla dobra Polaków i świata. Organizatorzy określali galę, jako piękny czas spotkania z zasłużonymi dla Ojczyzny. Wydarzenie uświetnił również koncert symfoniczny Zespołu Alla Viena…

Aktualności16.09.2018 – Gala Bohaterów 2018 – II edycja